Amman: İsrail-filistin Barış Görüşmeleri

Amman: İsrail-filistin Barış Görüşmeleri

Ürdün Kralı Abdullah Iı; Suudi Arabistan, Mısır ve Filistinliler'le, İsrail ve Filistin Arasındaki Barış Görüşmelerini Yeniden Canlandırmak İçin Anlaşılğını Söyledi.

Amman: İsrail-filistin Barış Görüşmeleri

Ürdün Kralı Abdullah II; Suudi Arabistan, Mısır ve Filistinliler'le, İsrail ve Filistin arasındaki barış görüşmelerini yeniden canlandırmak için anlaşılğını söyledi.

Ürdün Kralı Abdullah II, Arap gazetesi El Hayat'a yaptığı açıklamada, "Ürdün, Suudi Arabistan, Mısır ve Filistin olarak uluslararası meşruiyet temelinde Yol Haritası barış girişiminin yeniden canlandırılması için anlaşmaya vardık" dedi. Abdullah, barış görüşmelerinin sonuçlanamaması durumunda bölgede yaşayan insanların yıllardır yaşadığı şiddetin hızla geri döneceğine de vurgu yaptı. Uluslararası Yol Haritası barış görüşmeleri, Ortadoğu Dörtlüsü olarak adlandırılan ABD, Rusya, AB ve BM tarafından yürütülüyordu. Plan, İsrail ile Filistin'in barış içinde yan yana varolmasını öngörüyor. Abdullah, İran'ın nükleer programı dolayısıyla askeri operasyona başvurulmasının bölge için felaket olacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA