Amik Ovası Haberleri

Amik Ovası haber, Amik Ovası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amik Ovası - 06.09.2015
Amik Ovası Mısır Üreticisinin Yüzünü Güldürdü
Pamuktan buğdaya, sebzeden meyveye kadar birçok ürünün ekildiği, sezonda birden fazla ürünün hasadının yapıldığı Amik Ovası'nda bu yıl mısırda verimin yüksek olması üreticiyi mutlu etti.
Amik Ovası - 03.09.2015
Amik Ovası İçin "Vahşi Sulama" Uyarısı
Verimli arazileri nedeniyle buğdaydan pamuğa, mısırdan meyve ve sebzeye kadar hemen her ürünün yetiştirildiği bereketli Amik Ovası'nın, iklim değişikliklerine bağlı azalan yeraltı suları ve kontrolsüz sulama yüzünden tehdit altında olduğu bildirildi.
Amik Ovası - 22.08.2015
Kahramanmaraş'ta Sulama Kanalına Giren İki Arkadaştan Biri Boğuldu
Mustafa Kel (15), arkadaşı Fatih Kahraman ile Ceylan Nehri'ndeki suyun Amik Ovası'na ulaştırılması için Kılavuzlu Mahallesi'nde yapılan sulama kanalına girdi.
Amik Ovası - 08.08.2015
Sulama Kanalına Giren Kişi Boğuldu
Alınan bilgiye göre, ailesiyle birlikte Yusuflar Mahallesi'nde yaşayan Suriye uyruklu Hüseyin Muhammet Usrom (19), Gayberli Mahallesi yakınlarında, Ceyhan Nehri'nin suyunun Amik Ovası'na ulaştırılması için yapılan sulama kanalına girdi.
Amik Ovası - 01.08.2015
Kırıkhan Kavunu Üreticisi Fiyattan Memnun Değil
Amik Ovası'nda bu yıl kavun üretiminin geçen yıla göre arttığını fakat fiyatların yarı yarıya düştüğünü belirten Denizli, şöyle devam etti: "Bereketin simgesi olarak bilinen ve bir yılda birden fazla ürünün yetiştirildiği Amik Ovası'ndaki kavun üreticisi beklediğini bulamadı.
Amik Ovası - 08.07.2015
Ceyhan Nehri'nin Suyu Verimli Arazilerle Buluştu
Ceyhan Nehri'nin suyunun Amik Ovası'na ulaştırılması için 20 yıl önce başlanan Orta Ceyhan Menzelet Projesi'nin birinci etabı tamamlanarak 46 bin 500 dekar araziye su verilmeye başlandı.
Amik Ovası - 26.06.2015
Yakıcı Güneş Altında "Ekmek Kavgası"
Amik Ovası'ndaki soğan tarlasında çalışan Şanlıurfalı İbrahim Alataş, AA muhabirine, yılın yarısından fazlasını memleketlerinden uzakta geçirmek zorunda kaldıklarını söyledi.
Amik Ovası - 10.06.2015
Uluslararası Hatay Kazı Sempozyumu
 Alalah Kazıları ve Amik Ovası Bölgesel Projesi Başkanı Prof.
Amik Ovası - 27.05.2015
Yayladağı'nda "2. Organik Çilek Günü" Etkinliği
Hatay'ın Yayladağı ilçesinde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından "2. Organik Çilek Günü" etkinliği düzenlendi.
Amik Ovası - 20.05.2015
Ceyhan'ın Suyu Amik Ovası'na Can Verecek
Ceyhan Nehri'nin suyunu Amik Ovası'na ulaştıracak Kılavuzlu Sulama Projesi'nin yaklaşık yüzde 50'lik bölümünü oluşturan birinci etabı tamamlandı.
Amik Ovası - 09.05.2015
AK Parti'nin Hatay Mitingi
Davutoğlu, "Biz bunu bir emanet kabul ettik. Proje çalışmalarını tamamlıyoruz, işte Hatay meydanından söz veriyorum, Amanos Tüneli'nin yapım ihalesine inşallah en geç 2016'da başlıyoruz, yap işlet devret modeliyle" şeklinde konuştu.  Projenin sadece Hatay için değil, bütün Türkiye için çok önemli olduğunu vurgulayan Ahmet Davutoğlu, şunları kaydetti: "Amanos Tüneli ile Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş en kısa yoldan İskenderun Limanı ile buluşacak. GAP havzasını Amanos Tünelleriyle aşıp, İskenderun'la bulaştıran kim? Dağları yarıp, Ferhat ile Şirin'i buluşturan kim? Bilin ki o aşılmaz zannedilen zorlu yollar var ya 212 kilometrelik yolu, 136 kilometreye indireceğiz. Bereketli Harran, bereketli Antep ovaları, bereketli GAP havzası, bereketli Amik Ovası ile dünyaya açılan İskenderun'la bulaşacak.
Amik Ovası - 27.04.2015
Genel Seçime Doğru
Hatay Bağımsız Milletvekili adayı Nihat Taşkın, seçilmesi halinde Amik Ovası'nı Mustafa Kemal Üniversitesi'yle (MKÜ) el ele vererek kurtaracaklarını belirtti.
Amik Ovası - 14.04.2015
Turizm Haftası
Topaca, şunları kaydetti: "Hatay ilimiz Sn. Pierre Kilisesiyle, Habibi Neccar Cami, ülkemizin en büyük mozaik sergileme alanına sahip arkeoloji müzesi, mitolojiye konu olan Harbiye Şelaleleri, Amik Ovası'na hayat veren Asi Nehri, Sokullu Külliyesi, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait çok sayıda köprü, medrese, han, hamamları ile adeta bir açık hava müzesi değerindedir.
Amik Ovası - 14.04.2015
Vali Topaca'nın Turizm Haftası Mesajı
Binlerce yıllık tarih ve kültür birikimine sahip eşsiz bir şehir olan Hatay'ın, geçmişi geleceğe taşıyan sayısız değerlerin saklandığı bir kültür hazinesi olduğunu vurgulayan Topaca, "İnsanlık tarihinin yazıldığı yerleşim yerlerinden biri olan Hatay, tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, farklı dinlerin ve medeniyetlerin harmanlandığı kültür ve turizm şehri olmuştur. Hatay ilimiz St. Pierre Kilisesiyle, Habibi Neccar Camii, ülkemizin en büyük mozaik sergileme alanına sahip arkeoloji müzesi, mitolojiye konu olan Harbiye Şelaleleri, Amik Ovası'na hayat veren Asi Nehri, Sokullu Külliyesi, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait çok sayıda köprü, medrese, han, hamamları ile adeta bir açık hava müzesi değerindedir" dedi.
Amik Ovası - 16.03.2015
Saray, Ayakkabı Kutularında Saklanan Dolarlar Ek Yük Değil, Çiftçi mi Ek Yük?
MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, "1.100 odalı saray ek yük değil, efendim, bilmem, ayakkabı kutularında saklanan dolarlar ek yük değil, efendim, onlara ödenen faizler ek yük değil ama çiftçiye istediğimiz zaman 'Ek yük getiriyor.'" dedi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 77.birleşimi saat 14.00'te açıldı. Birleşimi TBMM Başkanvekili Sadık Yakut yönetiyor. CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, "Konumuz pamuk, Amik Ovası'nın, Harran'ın, Çukurova'nın incisi olan büyük istihdam alanı sağlayan pamuğun sorunlarının görüşülmesi.
Amik Ovası - 04.03.2015
Hatay'daki Sağanak
Merkez ve ilçelerde 3 gündür etkili olan sağanak nedeniyle Amik Ovası'nda binlerce dekarlık tarım arazisi zarar gördü.
Amik Ovası - 03.03.2015
Hatay'daki Sağanak
Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Ali Kuseyri, Hatay'da son günlerde etkili olan sağanağın Amik Ovası'ndaki 150 bin dekar ekili araziye zarar verdiğini belirtti.
Amik Ovası - 02.03.2015
Bitkiler, Kükürtle Kuraklığa Dayanacak
Bitkilerin kurak dönemlerde su tüketimini en aza indirmek amacıyla bu projeyi hazırladıklarını vurgulayan Ödemiş, şöyle devam etti: "Proje kapsamında, başta pamuk olmak üzere farklı bitkilere su eksikliği uygulayarak, bu konuda verimin artırılmasına yönelik dışarıdan yapabileceğimiz uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda, bitkilerdeki kükürt gibi yapraktan uygulanan besin maddesinin klorofil içeriğini artırarak, fotosentez miktarını kurak koşullarda artırmaya yönelik çalışma yapıyoruz. Projeyle Türkiye'de son yıllarda kuraklık nedeniyle ortaya çıkan sorunların giderilmesini amaçlıyoruz. Sadece Amik Ovası'da 2013'teki yağış miktarı, geçen yılla kıyaslandığında yüzde 30 düşmüş durumda.
Amik Ovası - 23.02.2015
Tarım İşçilerinin Çocukları, Ev ve Okul Özlemi Çekiyor
Yaklaşık 5 yıl önce, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden ekmek parası kazanmak için Amik Ovası'na gelen 21'i çocuk 95 kişi, Kırıkhan ilçesinde kurdukları çadırlarda kalıyor.
Amik Ovası - 03.02.2015
Havza Suya, Kuşlar Yuvaya Kavuştu
Son günlerdeki yağışla bazı havzaların su dolduğunu belirten Atahan, şunları kaydetti: "Meteoroloji verilerine göre, ocakta Amik Ovası'nda metrekareye yaklaşık 170 kilogram yağış düştü.
Amik Ovası - 06.01.2015
Hatay'daki Şiddetli Yağış
Kentte 2 gündür süren şiddetli yağış nedeniyle Amik Ovası'ndaki bazı tarım arazileri de sular altında kaldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Amik Ovası Haberleri | Amik Ovası Haber - Haberler - Sayfa 9 - Amik Ovası haberleri, son dakika amik ovası haber ve gelişmeleri burada. Amik Ovası'nda Daha Kaliteli Üretim İçin Üniversite Desteği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.9.2021 11:02:50. #1.15#

title