Amik Ovası Haberleri

Amik Ovası haber, Amik Ovası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amik Ovası - 07.10.2017
Amik Ovası'nda Muz Yetiştirdi
Hataylı çiftçi Hüseyin Şanverdi (60), Amik Ovası'nda arazisine kurduğu 10 dönümlük serada muz yetiştirmeye başladı.
Amik Ovası - 07.10.2017
Amik Ovası'nda Muz Yetiştirdi
Hataylı çiftçi Hüseyin Şanverdi (60), Amik Ovası'nda arazisine kurduğu 10 dönümlük serada muz yetiştirmeye başladı.
Amik Ovası - 19.06.2017
Yeşil Doğa Ekranlara Hatay'ı Taşıdı
Kırıkhan'da bulunan Ceylan Baba Türbesi sebebiyle ceylanların kutsal sayılarak korunduğunun altını çizen İslamoğlu, bölge halkının bilinçlendirilmesi sayesinde tükenmek üzere olan Dağ Ceylanları'nın sayısının giderek arttığına dikkat çekti. GÖLBAŞI TÜRKİYE'NİN SAYILI SULAMA ALANLARINDAN BİRİ OLMAYA ADAY Ardından Gölbaşı'na geçen İslammoğlu, bu gölün korunması ve turizme kazandırılması gerektiğini izleyenlerle paylaştı. Öğünç İslamoğlu ile yaptığı kısa söyleşide, "Eski zamanlarda bu gölden çıkan sular Amik Ovası'ndaki gölü beslemiş.
Amik Ovası - 14.06.2017
CHP Hatay Milletvekili Ertem Açıklaması
CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, "Yılda 3 ürün hasatı yapabilicek arazi yapısına sahip Amik Ovası'nda çiftçiler, susuzluk nedeniyle bir ürün hasatı ile yetinmektedir.
Amik Ovası - 19.05.2017
Kırıkhan'da Yamaç Paraşütü İçin Yer Tespiti Yapıldı
Uygun görülmesi halinde ilçede pist alanı oluşturup yamaç paraşütü ve eğitim uçuşları yapılacağını ifade eden Karaömer, İskenderun'da yapılan bu sporu Amik Ovası cephesine de taşımaya çalışacaklarını belirtti.
Amik Ovası - 14.05.2017
Hatay'ın Sebze ve Meyveleri Dünya Sofralarını Süslüyor
Verimli Amik Ovası'nda buğdaydan mısıra, narenciyeden meyveye kadar çok sayıda ürünün yetiştirildiği Hatay'da, topraklar yaz kış boş kalmıyor.
Amik Ovası - 07.05.2017
Hatay'da Erkenci Kayısı Hasadı Başladı
Kayısı üreticisi Nevzat Barak, gazetecilere yaptığı açıklamada gerek coğrafi gerekse de meteorolojik açıdan Amik Ovası'nın özellikle sert çekirdekli meyve yetiştirilmesi konusunda çok uygun olduğunu belirtti.
Amik Ovası - 03.11.2016
Dha Yurt Bülteni-13
Yeni kurulan fuar alanındaki açılışta konuşan Hatay Valisi Erdal Ata, Türkiye'nin yüzde 40, Hatay halkının ise yüzde 30'unun geçimini tarım üzerinden sağladığını belirterek, tarımsal alandaki gelişmelerin yakından takip edilmesinin önemine dikkat çekti. Vali Ata, bu çalışmalarla, yılda üç farklı ürün alınabilen Amik Ovası'nın daha verimli hale gelebileceğini söyledi.
Amik Ovası - 30.06.2016
Amik Ovası'nda Kuraklık Tehlikesi
Pamuktan buğdaya, sebzeden meyveye kadar birçok ürünün ekildiği, sezonda birden fazla ürünün hasat edildiği Amik Ovası'nın, kontrolsüz sulama yüzünden oluşan tuzlanma yüzünden kuraklıkla karşı karşıya olduğu bildirildi.
Amik Ovası - 25.06.2016
Tarım İşçilerinin Zorlu Yaşamı
Amik Ovası'ndaki tarlada soğan toplayan Şanlıurfalı tarım işçisi Mehmet Gözkıran, AA muhabirine, yakıcı sıcaklar altında ekmek parası için çalıştıklarını söyledi.
Amik Ovası - 24.06.2016
Başkent Alalakh" Gün Yüzüne Çıkarılıyor
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kazı alanındaki çalışmalar Kazı Başkan Yardımcısı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Akar ile röportaj"Başkent Alalakh" gün yüzüne çıkarılıyor Orta ve Geç Tunç Çağ döneminde Amik Ovası çevresinde hüküm süren Mukiş Krallığı'nın başkenti Alalakh'ta yürütülen arkeolojik araştırmalarda saray yapıları, tapınak ve mezarlıklar gün yüzüne çıkarılmaya çalışılıyor Kazı başkan yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Akar: "Bu sezonun kazısına yeni başladık, ilerleyen günlerde çivi yazılı belgelere ulaşma şansımız yüksek" İSMİHAN ÖZGÜVEN - Amik Ovası çevresinde Orta ve Geç Tunç Çağ döneminde Mukiş Krallığı'nın başkenti olan Alalakh'ta yürütülen arkeolojik kazılarda, tapınak, saray ve anıtsal kale yapıları gibi döneme ışık tutacak kalıntıların gün ışığına çıkarılması planlanıyor.
Amik Ovası - 24.06.2016
Başkent Alalakh" Gün Yüzüne Çıkarılıyor
Amik Ovası çevresinde Orta ve Geç Tunç Çağ döneminde Mukiş Krallığı'nın başkenti olan Alalakh'ta yürütülen arkeolojik kazılarda, tapınak, saray ve anıtsal kale yapıları gibi döneme ışık tutacak kalıntıların gün ışığına çıkarılması planlanıyor.
Amik Ovası - 05.05.2016
Reyhanlı Barajı Yapım Çalışmaları
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, yöre halkının uzun yıllardır beklediği barajın hizmete alınmasıyla Amik Ovası'nda 600 bin dekar zirai arazinin modern sulama sistemine kavuşacağı belirtildi.
Amik Ovası - 04.05.2016
Hatay'ın Projelerine Hibe Desteği
'HİÇ DURMADAN ÇALIŞIYORUZ' Hatay'ın Türkiye'nin tarımsal açıdan önemli illerinden bir tanesi olduğunu belirten Tüfekçi, "Gerek toprak yapısı itibari ile gerek ekolojisi iklimi ile her mevsim bitkisel üretim yapmaya müsait bir coğrafyada yaşıyoruz. Bunu kıymetini de biliyoruz. Bu maksatla faaliyetlerimizi yılın 12 ayında hiç durmaksızın arkadaşlarımızla birlikte yürütüyoruz. Geçmişten bu yana Hatay'da tarımsal faaliyet anlamında 120 bin hektarlık Amik Ovası başta olmak üzere bir çok noktada tarımsal faaliyet yürütülüyor" dedi.
Amik Ovası - 04.05.2016
Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinde Uzman Kapasitesi Artacak
Yaklaşık 120 bin hektarlık Amik Ovası başta olmak üzere birçok bölgede farklı tarımsal faaliyetler yürütüldüğünü aktaran Tüfekçi, çeşitliliğe dikkati çekerek, "Bölgemizde narenciye başta olmak üzere, zeytin, pamuk, mısır, buğday, havuç, kavun ve her türlü sebze yetişiyor.
Amik Ovası - 10.03.2016
Amik Ovası'nda Daha Kaliteli Üretim İçin Üniversite Desteği
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Mustafa Kemal Üniversitesi Teknoloji ve Ar-Ge Uygulama Araştırma Merkezi Laboratuarda uzmanların çalışması MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya'nın konuşması MKÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Akın Yakan'ın konuşması MKÜ Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şener Kurt'un konuşması Amik Ovası'nda daha kaliteli üretim için üniversite desteği Mustafa Kemal Üniversitesi Teknoloji ve Ar-Ge Uygulama Araştırma Merkezi, çiftçilere daha iyi ürün üretebilmeleri için bitki sağlığından su ve toprak analizine kadar birçok alanda destek veriyor İhracatçılara, ürün dönüşü olmaması için tanı ve tedavi hizmeti de veren merkez, Tarım Reformu Genel Müdürlüğünden yetki belgesi aldı Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) bünyesinde bulunan Teknoloji ve Ar-Ge Uygulama Araştırma Merkezi (MARGEM) Amik Ovası'ndaki çiftçilerin daha kaliteli ürün üretebilmesi ve ihracatta sorun yaşamaları için bitki sağlığından su ve toprak analizine kadar birçok alanda bilimsel destek sağlıyor.
Amik Ovası - 10.03.2016
Amik Ovası'nda Daha Kaliteli Üretim İçin Üniversite Desteği
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) bünyesinde bulunan Teknoloji ve Ar-Ge Uygulama Araştırma Merkezi (MARGEM) Amik Ovası'ndaki çiftçilerin daha kaliteli ürün üretebilmesi ve ihracatta sorun yaşamaları için bitki sağlığından su ve toprak analizine kadar birçok alanda bilimsel destek sağlıyor.
Amik Ovası - 20.01.2016
Çamurda "Ekmek Kavgası"
Yılın büyük çoğunluğunu evlerinden uzakta çadırda kalarak sürdüren, Karadeniz'de fındık, Çukurova'da pamuk ve İç Anadolu'daki bazı illerde soğan toplayan tarım işçileri, bu aylarda ise havuç toplamak için Amik Ovası'na geliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Amik Ovası Haberleri | Amik Ovası Haber - Haberler - Sayfa 8 - Amik Ovası haberleri, son dakika amik ovası haber ve gelişmeleri burada. Sınırın Sıfır Noktasında Mevsimlik İşçilik 3.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.09.2021 10:44:45. #1.13#

title