Amik Ovası Haberleri

Amik Ovası haber, Amik Ovası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amik Ovası - 17.01.2019
Amik Ovası Sular Altında (2)
ANTAKYA'DA SULAR ALTINDA KALAN MAHALLEDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYORHatay'ın merkez Antakya ilçesi kırsalında Amik Ovası üzerinde bulunan Aşağıoba Mahallesi, sağanak yağış ve su seviyesinin baraj işletme sınırının üzerine çıkmasının ardından baraj kapaklarının açılmasıyla sular altında kaldı.
Amik Ovası - 17.01.2019
Amik Ovası Sular Altında
ÇUKUROVA bölgesinde son günlerde etkili olan yoğun yağış, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Tahtaköprü Barajı ve 17 Mart Afrin Barajı'nda su seviyesinin yükselmesine neden oldu.
Amik Ovası - 17.01.2019
Hatay'da Bent Çöktü, Bir Mahalle Su Altında Kaldı
HATAY'ın merkez Antakya İlçesi Aşağıoba Mahallesi'nde, Amik Ovası'nda biriken yağmur sularının köye girmesini engellemek için çektikleri toprak bentlerin basınca ve şiddetli yağışa dayanamayarak çökmesi sonucu bazı ev ve ahırlar su altında kaldı.
Amik Ovası - 17.01.2019
Hatay'da Şiddetli Yağış Bentleri Yıktı, Ev ve Ahırları Su Bastı
Hatay'ın merkez Antakya ilçesindeki bir mahallede, Amik Ovası'ndaki yağmur sularını önlemek için kurulan bentlerin yıkılması sonucu bazı ev ve ahırlar sular altında kaldı.
Amik Ovası - 16.01.2019
Hatay'da Havaalanı Yolunda Ulaşım Tek Şeritten Sağlanıyor
Kentte son günlerde etkisini sürdüren yoğun yağışlar Amik Ovası ve havaalanı çevresini göle çevirdi.
Amik Ovası - 15.01.2019
Hatay'da Şiddetli Yağış
Karasu Deresi'nin taşmasıyla su altında kalan Amik Ovası'nda yağışlar sonrası su seviyesinin daha da yükseldiği görüldü.
Amik Ovası - 14.01.2019
Hatay'daki Şiddetli Yağış ve Su Baskını
Son yaşanan sel felaketi ve baraj kapaklarının da açılmasıyla Amik Ovası'nın sular altında kaldığını belirten Topal, bölge halkının buna bağlı ciddi zararlar gördüğünü dile getirdi.
Amik Ovası - 14.01.2019
İslahiye Ziraat Odası Başkanı Mehmet Köse Açıklaması
Bu durumun Amik Ovası'nda su baskınlarına sebep olduğunu ifade eden Köse, "İki ay içinde metrekareye 532 kilogram yağış düştü.
Amik Ovası - 14.01.2019
İslahiye'de Yağışlarla Tahtakörü Barajı Doldu
İslahiye'ye 25 kilometre uzaklıkta bulunan, Yesemek, Şahmaran, Ağalarobası ve Filli Tepe mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve Amik Ovası'nı sulayan Tahtaköprü baraj aynı zamanda göçmen kuşların en önemli göç yolu üzerinde bulunmasıyla da 22 türde 6 bin 447 kuşa ev sahipliği yapıyor.
Amik Ovası - 13.01.2019
Hatay'daki Su Baskını
DSİ 63. Şube Müdürü Mehmet Ekinci'nin Amik Ovası'nda biriken su, birikmenin nedenleri ve bununla ilgili olarak yürütülen çalışmalarla ilgili sunumuyla başlayan toplantıda, bölgeye son 77 yılın yağış ortalamasının iki katı yağış düşmesine rağmen havalimanında seferleri aksatacak herhangi bir sorun olmadığı vurgulandı.
Amik Ovası - 12.01.2019
Amik Ovası'nda Tarlalar Sular Altında
Hatay'da Tahtaköprü Barajı'nın tahliyesinde kullanılan Karasu Deresi'nin taşması sonucu Amik Ovası'nda su baskınları yaşandı.
Amik Ovası - 12.01.2019
Hatay'da Baraj Kapakları Açıldı, Mahalle Sular Altında Kaldı
HATAY'da etkili olan sağanak yağışın ardından Tahtaköprü Barajı'nın kapakları açıldı ve Amik Ovası sular altında kaldı.
Amik Ovası - 07.01.2019
Hatay'da Sağanakla Amik Ovası Sular Altında Kaldı
HATAY'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Amik Ovası'nda binlerce dönüm ekili tarım arazisi sular altında kaldı.
Amik Ovası - 19.12.2018
Hatay'da Sağanak
Amik Ovası'nda sağanak nedeniyle bazı tarlalar su altında kaldı.
Amik Ovası - 12.12.2018
Yağmur Sularının Altında Kalan Tarlasını Kayıkla Gezdi
Hatay'da etkili olan sağanak sonrası Amik Ovası'ndaki birçok tarım arazisi zarar gördü; bir çiftçi, sular altında kalan tarlasında kayıkla gezdi.
Amik Ovası - 06.12.2018
TBMM Genel Kurulu Toplandı
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay'da birçok inanç ve düşüncenin yaşandığını dile getirerek, kentin Avrupa'nın ve Türkiye'nin Orta Doğu'ya açılan kapısı olması nedeniyle önemli bir lojistik merkez olduğunu söyledi. Hatay'ın, Amik Ovası ile altın değerinde bir tarım şehri olduğunun altını çizen Güzelmansur, "Ancak iktidarın yanlış politikaları nedeniyle potansiyelini kullanamıyor.
Amik Ovası - 18.11.2018
Gölbaşı Gölü, Hatay'ın Dünyaya Açılan Kapısı Olacak'
TAKODER Başkanı Abdullah Öğünç, Amik Gölü'nün, 1950-75'li yıllarda, tarımsal alan kazanmak için kurutulmasının ülke tarihinde insan eliyle yapılmış en önemli çevre felaketleri arasında gösterildiğini söyledi. Öğünç, Gölbaşı Gölü'nün Amik'in işleyen bir modeli olacağını kaydetti. Kuruyan Amik Gölü'nün yaklaşık 1 milyon 200 bin dekarlık bir alana sahip olduğunu anlatan Öğünç, "Kurutma işi Amik Ovası'nda tarımı bitme noktasına getirdi.
Amik Ovası - 01.11.2018
Tarihi Hicaz Demiryolu Suların Çekilmesiyle Yıllar Sonra Yeniden Ortaya Çıktı
Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, tarımsal sulama amaçlı kullanılan Tahtaköprü Barajı'nda suların çekilmesiyle birlikte tarihi Hicaz demiryolu ortaya çıktı. Yaklaşık 20 kilometrelik demiryolu hattı ile birlikte yolcu istasyonu, demiryolu köprüsü ve tarihi kuyu da 45 yıl aradan sonra yeniden gözle görülmeye başlandı İslahiye'ye 25 kilometre mesafeden geçen ve 1900-1908 yılları arasında Abdülhamit Han tarafından yaptırılan Hicaz demiryolları, bölgeye Tahtaköprü Barajı'nın yapılmasının ardından 1974 yılında sular altında kalmıştı. Tarımsal amaçlı kullanılan ve 45 yıl boyunca onlarca kuş türüne ev sahipliği yapan barajın suları son dönemlerde bölgede yaşanan kuraklık nedeniyle çekilmeye başladı. 20 bin hektara yayılan ve normalde 11 milyon metreküp su bulunması gereken baraj, yükseltme çalışmaları, Amik Ovası'na su verilmesi ve kuraklık gibi nedenlerle kuruma tehdidi ile karşı karşıya kaldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Amik Ovası Haberleri | Amik Ovası Haber - Haberler - Sayfa 6 - Amik Ovası haberleri, son dakika amik ovası haber ve gelişmeleri burada. Kızılay'dan Amik Ovası'nda Sel Felaketinden Etkilenen Vatandaşlara Yemek Yardımı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 11:08:57. #1.14#

title