Amik Ovası Haberleri

Amik Ovası haber, Amik Ovası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amik Ovası - 18.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
"Hatay Türkiye'nin parçasıdır" Suriye'de sözde bir dışişleri bakanının bulunduğunu ve "Hatay'ın Suriye'nin bir parçası olduğu" şeklinde açıklamalar yaptığını aktaran Kaşıkçı, şunları söyledi: "Hatay, bedeli ödenmiş ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir parçası haline gelmiştir. Bu sözde iddiasını sık sık dile getiren zavallıya şunu hatırlatmak isterim ki dün Küncülü Boğazı'nı, Antakya Hükümet Binası'nı, Amik Ovası'nı, Belen Geçiti'ni, İskenderun Körfezi'ni, Dörtyol Karakese'yi Fransızlara ve onun paralı askerlerine dar eden Kara Mehmet Çavuşların, Kara Hasan Paşaların, Ayşe Fitnat Hanımların, Tayfur Sökmenlerin torunları bugün de Hatay'da diri ve ayaktadır.
Amik Ovası - 11.12.2019
İslahiye'de renk cümbüşü
İlçe merkezinden Amik Ovası'na kadar uzanan Karasu Çayı, ziyaretçilerine ayrı bir güzellik sunuyor.
Amik Ovası - 11.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 16
İlçe merkezinden Amik Ovası'na kadar uzanan Karasu Çayı, ziyaretçilerine ayrı bir güzellik sunuyor.
Amik Ovası - 12.11.2019
Tahtaköprü Barajı yükseltme çalışmaları
Hatay'ın Amik Ovası'nı sulayan yapılan Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki Tahtaköprü Barajında yükseltme çalışmaları devam ediyor.
Amik Ovası - 31.08.2019
"Reyhanlı ve Tahtaköprü barajları yıl sonunda bitecek"
Projeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete teşekkür eden Yayman, "Tarım ve Orman Bakanlığımız bu projelere 125 milyon lira bütçe ayırdı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Her iki baraj bittiğinde ovada suyun ulaşmadığı bir karış toprak kalmayacak. Aralık ayına kadar barajlar tamamlanmış olacak. İnşallah önümüzdeki yıl Amik Ovası'nda taşkın göremeyeceğiz.
Amik Ovası - 19.07.2019
Amik Ovası'nda pamukta 'zenk' hastalığı
HATAY'da Amik Ovası'nda ekili pamukta görülen 'zenk' hastalığı üreticiyi endişelendiriyor.
Amik Ovası - 19.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ-8
Detaylar Haber-Kamera: Mehmet Can PEÇE RİZE-DHA ============================================================= 3)AMİK OVASI'NDAKİ PAMUKTA 'ZENK' HASTALIĞI ORTAYA ÇIKTI HATAY'da Amik Ovası'nda ekili pamukta görülen 'zenk' hastalığı üreticiyi endişelendiriyor.
Amik Ovası - 14.07.2019
Reyhanlı Barajı inşaat çalışmaları
Çalışmalar kapsamında inşası süren Reyhanlı Barajı Afrin Çayı Davutlar Regülatörü ve Derivasyon Kanalının bitmesiyle, Afrin Çayı'nın sularının Reyhanlı Barajı rezervuarına aktarılacağı, depolanan suyla Amik Ovası'nda 600 bin dekar alanda modern sulama yapılacağı ve aynı zamanda Reyhanlı Barajı'nın dolusavağı olarak görev yapacağı kaydedildi.
Amik Ovası - 23.06.2019
Sular çekildi ova pamukla buluştu
Kış aylarındaki yağış ve taşkınlar nedeniyle bir bölümü yaklaşık 4 ay su altında kalan Hatay'daki Amik Ovası'na ekilen pamuktan 300 bin ton rekolte bekleniyor.
Amik Ovası - 23.06.2019
Sular çekildi ova pamukla buluştu
Kış aylarındaki yağış ve taşkınlar nedeniyle bir bölümü yaklaşık 4 ay su altında kalan Hatay'daki Amik Ovası'na ekilen pamuktan 300 bin ton rekolte bekleniyor.
Amik Ovası - 17.06.2019
Tahtaköprü Barajı'nda yükseltme çalışmaları
Hatay'daki Tahtaköprü Barajı'nda taşkınların önlenmesi ve Amik Ovası'nın sulama ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılacak set yükseltme çalışmalarına başlandı.
Amik Ovası - 14.06.2019
Tahtaköprü Barajı'nda set yükseltme çalışmaları
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, yaptığı açıklamada, Amik Ovası'ndaki baskınları önlemek, daha fazla tarım arazisinin sulanması amacıyla Tahtaköprü Barajı'nda yapılacak inşaat çalışmalarında ilk kazmanın 17 Haziran Pazartesi günü vurulacağını belirtti.
Amik Ovası - 26.05.2019
Amik Ovası'nda kalan balıklar kurtarılıyor
Hatay'da kış mevsiminde sulak alan haline gelen Amik Ovası'na çevredeki akarsulardan giren, suların çekilmesiyle dere ve kanallarda kalan yavru balıklar, doğaseverlerce kurtarılıyor.
Amik Ovası - 24.05.2019
Amik Ovası'ndaki 900 bin balık taşınarak kurtarıldı
Hatay'da kış mevsiminde sulak alan haline gelen Amik Ovası'na çevredeki akarsulardan giren 900 bin balık taşındı.
Amik Ovası - 03.05.2019
Milletvekili Yayman, Tahtaköprü Barajı'nda İncelemelerde Bulundu
İslahiye ile Hatay'ın Amik Ovası'nı sulayan ve yükseltme çalışmalarının sürdürüldüğü barajda incelemelerde bulunan Yayman ve beraberindekiler, yetkililerden bilgi aldı.
Amik Ovası - 30.04.2019
Kuru Soğan Tarlada Kilosu 1,5 Liradan Satılıyor
Amik Ovası'nda hasadına başlanılan soğanın verimin oranının iyi olduğunu söyleyen üretici İbrahim Durmuş,  aşırı yağışlar nedeniyle kısmen de olsa hasar oluştuğunu belirtti.
title