Amik Ovası Haberleri

Amik Ovası haber, Amik Ovası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amik Ovası - 14.04.2020
Başkan Savaş Habertürk'te gündemi değerlendirdi
"AYDA 17 BİN KİŞİYE BELLİ MİKTARDA EKONOMİK DESTEK VERİYOR VE GIDA YARDIMI YAPIYORUZ" Hatay'da koronavirüse karşı alınan önlemler hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, "Hem Sağlık Bakanlığı hem de pandemi kurulunun önerdiği bütün önlemleri alıyoruz. Kişisel hijyenik şartlarının daha da iyileştirilmesi ve insanların korunması için özellikle toplu taşıma araçlarında periyodik olarak dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bütün kurumların istekleri doğrultusunda dezenfekte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ayrıca ihtiyaç sahibi, 65 yaş üstü ve 20 yaş altındaki gençlerimize destek olmaya çalışıyoruz. Ayda 17 bin kişiye belli bir miktarda kişisel harcamaları için ekonomik destek veriyor ve gıda yardımı yapmaya devam ediyoruz. Diğer büyükşehirlerimiz ne yapıyorsa biz de hemen hemen aynı çalışmaları gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı. Koronavirüs salgının Suriye sınırındaki durumu hakkında da bilgiler veren Başkan Savaş, "Sınır ötesinde vakaların son 15-20 gündür olduğu söyleniyor. Askerlerimiz Suriye'ye girip çıkıyor ama maske ve eldivenlerle gerekli önlemleri alarak çalışıyorlar. İran'dan gelenlerin Suriye'de bu hastalığı yaydığı konuşuluyor. Onlar da bizim şehrimize geçemedikleri için bu konuda çok bilgimiz yok. Hatay'da 500 bin Suriyeli var. 33 şehidimizden sonra Suriyeliler Reyhanlı'dan çıkmaz oldu. Bu nedenle onlarda bu hastalığın semptomlarını pek görmüyoruz" dedi. "TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMAMAK ADINA BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZ İLE ORTAK ÇABA İÇERİSİNDEYİZ" Hatay'daki vaka sayısı ile ilgili düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, "Şu anda 50 civarında hastamızın olduğunu biliyoruz. Orta Doğu, İran, Kıbrıs ve Avrupa'dan gelen insanların hastanede yattığını görüyoruz. Hatay'daki üç hastanemizde hastalar takip altına alınmış durumda. Ama Hatay, genel olarak Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli'ye göre daha sakin. Tedbirleri elden bırakmamak adına bütün arkadaşlarımız ile ortak çaba içerisindeyiz. Bizler bu günü nasıl kurtarırız diye konuşuyoruz ve her ulusun kendince tedbir alması ve halkını koruması gerekiyor. Sağlık sisteminin çok iyi dizayn edilmesi lazım. Koronavirüsün içinde 30 virüs çeşidi var. Bundan sonraki pandemi ve epidemilere göre kendimizi ayarlamamız lazım" ifadelerini kullandı. "GÜVENLİ GIDA VE TARIM İÇİN İKİ BUÇUK YILDIR ÇALISIYORUZ" Sağlığın yanı sıra bu zor zamanlarda tarımın da önemine değinen Başkan Savaş,"Güvenli tarım ve güvenli gıdaya ulaşmak konusunda yerel yönetimler ve merkezi yönetimler ile çok önemli adımlar atmamız gerekiyor. Hatay'ın bir tarafında sanayi diğer tarafında da verimli Amik Ovası var.
Amik Ovası - 09.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ -11
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------------------------- -Yaşlılar ve öğrenciler ebru sanatı yaparken -Yaşlılar ve öğrencilerin görüntüsü -Ebru sanatı görüntüsü -Erdemli Huzurevi Yaşlı temsilcisi Şabettin Akkaya ile röportaj -Öğrenciler ile röportaj -İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük ile röportaj Haber-Kamera: Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ,(Mersin), =================================== Amik Ovası, baharın gelişiyle rengarenk oldu HATAY'ın bereketli topraklarına sahip olan Reyhanlı ilçesineki Amik Ovası, çiçeklerin açması ile birlikte rengarenk bir ovaya dönüştü.
Amik Ovası - 29.01.2020
DEPREM HABERLERİ BÜLTENİ
Okumuş, fay hattının tren yolunun altından geçtiğini, Elazığ'dan başlayıp Malatya, Adıyaman, Gölbaşı ve Pazarcık'tan Türkoğlu'na, burada da Amik Ovası'ndan Hatay'a kadar giden bir koridor oluşturduğunu kaydederek, kurulacak yeni Türkoğlu'nun, mevcut ilçenin üst tarafında olacağını söyledi.
Amik Ovası - 28.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
Okumuş, fay hattının tren yolunun altından geçtiğini, Elazığ'dan başlayıp Malatya, Adıyaman, Gölbaşı ve Pazarcık'tan Türkoğlu'na, burada da Amik Ovası'ndan Hatay'a kadar giden bir koridor oluşturduğunu kaydederek, kurulacak yeni Türkoğlu'nun, mevcut ilçenin üst tarafında olacağını söyledi.
Amik Ovası - 23.01.2020
Türkiye'nin yaş meyve ve sebze ihracatını Doğu Akdeniz'in 3 ili sırtladı
Çukurova ve Amik Ovası'nın bereketli topraklarındaki Adana, Mersin ve Hatay, geçen yıl yaş meyve ve sebze ihracatını sırtlayarak ülkeye en fazla dolar girişini sağlayan ilk 6 il arasında yer aldı.
Amik Ovası - 19.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Haber: Levent TÜYSÜZ / PAMUKOVA(Sakarya), ========================================= Kayığı alabora olan kişinin 4 gün sonra cesedi bulundu   HATAY'da yoğun yağışlar nedeniyle su basan Amik Ovası'nda kayıkla gezerken kaybolan Riyad Gümüş'ün cansız bedeni bulundu.
Amik Ovası - 18.01.2020
Kayığı alabora olan kişinin 4 gün sonra cesedi bulundu
HATAY'da yoğun yağışlar nedeniyle su basan Amik Ovası'nda kayıkla gezerken kaybolan Riyad Gümüş'ün cansız bedeni bulundu.
Amik Ovası - 07.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ-12
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------------------------- -Yolda su birikintisi görüntüsü -İş makineleri çalışırken -Yolda suyun içinde çöp konteynırı görüntüsü -Narenciye bahçesini su basmış hali -Limonlu deresi taşkın görüntüsü -Su basan evin görüntüsü -Evlerinden çıkamayan vatandaşların görüntüsü -Limonlu deresi taşkın görüntüsü -Limonlu sulama birliği başkanı Bünyamin Ergün ile röportaj -Sular altında kalan muz serası görüntüsü   Haber-Kamera: Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ,(Mersin), ============================ Amik Ovası sular altında Hatay'da etkili olan sağanak nedeniyle Amik Ovası'nda binlerce dönüm ekili tarım arazisi sular altında kaldı.
Amik Ovası - 07.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Kara saplanmış araçlar -Karayolları ve Belediye ekiplerinin yol açma çalışmaları -Çanakkale il Sınırı ve Karayolları tabelası -Vatandaş röportajları -Yolda kalmış araçlar -Zincir takan sürücüler -Jandarma ekiplerinin devriye atması ve anons etmesi Haber-Kamera: Abdulkadir AYDINIŞIK/BALIKESİR, ============================= AMİK OVASI SULAR ALTINDA HATAY'da etkili olan sağanak nedeniyle Amik Ovası'nda binlerce dönüm ekili tarım arazisi sular altında kaldı.
Amik Ovası - 06.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 24
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Drone ile çekilen detaylar -Mağdurların açıklamaları -Çiftlkten detay -Genel ve detay görüntüler Haber- Kamera: Emrah KIZIL/DİYARBAKIR, =============================== Amik Ovası sular altında HATAY'da etkili olan sağanak nedeniyle Amik Ovası'nda binlerce dönüm ekili tarım arazisi sular altında kaldı.
Amik Ovası - 06.01.2020
Amik Ovası sular altında
HATAY'da etkili olan sağanak nedeniyle Amik Ovası'nda binlerce dönüm ekili tarım arazisi sular altında kaldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Amik Ovası Haberleri | Amik Ovası Haber - Haberler - Sayfa 3 - Amik Ovası haberleri, son dakika amik ovası haber ve gelişmeleri burada. Doğu Akdeniz, Türkiye'nin turunçgil ihracatını sırtlıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.9.2021 03:53:36. #1.16#

title