Amik Ovası Haberleri

Amik Ovası haber, Amik Ovası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amik Ovası - 07.11.2014
Işid ile Bazı Kürt Gruplar Arasındaki Çatışmalar
Suruç ilçesinden Amik Ovası'ndaki tarlalarda çalışmak üzere Hatay'a geldiklerini belirten Abdo, "Geride evimi, hayvanlarımı ve 200 dönüm zeytin tarlamı bıraktım.
Amik Ovası - 25.09.2014
Unutulmuş Krallık: Antik Alalah'ta Arkeoloji ve Fotoğraf
Antik yerleşim, günümüz Antakya'sı yakınlarındaki Amik Ovası'nda Asi Nehri'nin kenarında yer alıyor.
Amik Ovası - 11.07.2014
Hatay'dan Kısa Kısa
 Hatay için büyük önem arz eden ve yüzde 47'si tamamlanan barajın bitmesi ile beraber Amik Ovası'nda 60 bin hektar alanın sulanacağını ifade eden Lekesiz, aynı zamanda barajın 20 bin hektar alanın da taşkından korunacağını kaydetti.
Amik Ovası - 22.05.2014
Gap Turu ile Mistik Medeniyetlere Yolculuk
Tarihte ev sahipliği yaptığı tüm kültürlerin izlerini gururla taşıyan kent Antakya, serüvenin ilk adresi. Armageddon olarak da bilinen ve birçok inanışa göre son dünya savaşlarının merkezi olan Amik Ovası bereketli toprakları ile sizleri karşılıyor.
Amik Ovası - 15.05.2014
Dünya Çiftçiler Günü
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, törende yaptığı konuşmada, tarım arazileriyle, Amik Ovası,  Amanos Dağları, florası, faunası, bin bir çeşit bitki türü, limanı, kara ve deniz sınırı, yer altı ve yer üstü kaynaklarıyla Hatay'ın bir bereket coğrafyası olduğunu belirtti.
Amik Ovası - 07.05.2014
Amik Ovası Alarm Veriyor
Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri bu kış yaşanan kuraklığın Amik Ovası’nı tehdit eder hale geldiğini söyledi.
Amik Ovası - 01.05.2014
Kırıkhan'da Kuraklık Çiftçiyi Zarara Uğrattı
Bilgili, düzenlediği basın toplantısında, Kırıkhan'da son 50 yılın en kurak kış mevsiminin yaşandığını, Amik Ovası'nda ve diğer bölgelerde sulama imkanı olmayan çiftçilerin buğdaylarının kuruduğunu kaydetti.
Amik Ovası - 23.02.2014
Yerel Seçimlere Doğru
Her ilçeye ayrı proje hazırladıklarının altını çizen Savaş, projeleri arasında kır bahçeleri, teleferik, Reyhanlı Şehitleri Anıtı, balıkçı barınağı, mezarlık kompleksleri, taziye salonları, 18 ayrı nktaya lojistik bölge planlaması, tarım müzesi, toprak ve yaprak analizi labaratuvarları, hobi bahçeleri, organik tarım geliştirme ve pazar yeri çalışması, tarım fuarı, Amik Ovası rehabilitasyon, fidancılık ve süs bitkilerini destekleme, Altınözü ilçesi'nde zeytinyağı paketleme tesisi, organik tarım için tohum bankası olduğunu kaydetti.
title