Amerikan-Türk Konseyi Başkanı Scowcroft: "PKK ve Kuzey Irak konusunda Türkiye'ye gerekli desteği sağlamadık"

Amerikan-Türk Konseyi Başkanı Scowcroft: "PKK ve Kuzey Irak konusunda Türkiye'ye gerekli desteği sağlamadık"

Amerikan-Türk Konseyi (ATC) Başkanı ve ABD Ulusal Güvenlik Eski Danışmanlarından emekli General Brent Scowcroft, ülkesinin PKK ile mücadele ve Kuzey Irak konusunda Türkiye'ye gerekli desteği sağlamadığını söyledi. PKK tarafından şehit edilen Mehmetçikler için çok üzgün olduğunu belirten emekli General Scowcroft, Ermeni soykırımı meselesinin ABD Dış İlişkiler Komisyonu'nda kabul edilmesine de bi...

Amerikan-Türk Konseyi Başkanı Scowcroft:

Amerikan-Türk Konseyi (ATC) Başkanı ve ABD Ulusal Güvenlik Eski Danışmanlarından emekli General Brent Scowcroft, ülkesinin PKK ile mücadele ve Kuzey Irak konusunda Türkiye'ye gerekli desteği sağlamadığını söyledi. PKK tarafından şehit edilen Mehmetçikler için çok üzgün olduğunu belirten emekli General Scowcroft, Ermeni soykırımı meselesinin ABD Dış İlişkiler Komisyonu'nda kabul edilmesine de bir anlam veremediğini kaydetti.

Eskişehir Genç Girişimci İşadamları Derneği (EGSİAD) tarafından 'Türk Amerikan İş Forumu' konulu toplantı düzenlendi. Osmangazi Üniversitesi Akademi Kulübü salonunda gerçekleştirilen forumda Türk ve Amerikan işadamları bir araya geldi. Birbirleriyle tanışarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunan iki ülke işadamları, barış ve hoşgörü mesajları verdi.