Amerikan Savaş Uçağı 27 Kişiyi Kazara Vurdu

Amerikan Savaş Uçağı 27 Kişiyi Kazara Vurdu

Afganistan'da Militanlara Yönelik Saldırılar Düzenleyen Bir Amerikan Savaş Uçağının, Ülkenin Doğusunda Düğüne Giden 27 Kişiyi Kazara Vurduğu Bildirildi.

Amerikan Savaş Uçağı 27 Kişiyi Kazara Vurdu

Afganistan'da militanlara yönelik saldırılar düzenleyen bir Amerikan savaş uçağının, ülkenin doğusunda düğüne giden 27 kişiyi kazara vurduğu bildirildi.

Nangarhar vilayetine bağlı Deh Bala yöresinden üst düzey yetkili Hacı Amişah Gül, bu sabah bir düğüne katılmak için grup halinde yürüyenlerden 27'sinin, Amerikan savaş uçağından atılan bomba sonucu yaşamlarını yitirdiğini söyledi.

Gül, olayda 11 kişinin yaralandığını, bunlardan 6'sının Celalabad'da tedavi altına alındığını, ölenler arasında kadın ve çocukların da bulunduğunu kaydetti.

Nuristan vilayetinin emniyet müdürü sözcüsü Gaffur Han da, Amerikan savaş uçağının, Kacu köyü yakınında bir grup militana saldırdığını, ancak uçaktan atılan füzelerden birinin rotasından saparak düğün yapılan bölgeye düştüğünü kaydetti.

Han, bölgede çok sayıda militanın da öldürüldüğünü belirtirken, her iki yetkili de konuyla ilgili bilgiyi telefonla köylülerden edindiklerini bildirdiler.

Kaynak: AA