Amcaoğulları Tarafından Öldürülen Üç Kardeşin Köyünde Hüzün

Amcaoğulları Tarafından Öldürülen Üç Kardeşin Köyünde Hüzün

18.02.2013 13:42 | Son Güncelleme: 18.02.2013 13:42
Amcaoğulları Tarafından Öldürülen Üç Kardeşin Köyünde Hüzün

İzmir'in Bayındır ilçesine bağlı Yakacık köyünde, tarla kenarındaki anız yüzünden anlaşmazlığa düşen amcaoğullarının tartışması kanlı bitti.

İzmir'in Bayındır ilçesine bağlı Yakacık köyünde, tarla kenarındaki anız yüzünden anlaşmazlığa düşen amcaoğullarının tartışması kanlı bitti. Dün gece meydana gelen olayda iki kardeş, amcaoğullarına kurşun yağdırdı.

İddiaya göre Hüseyin B. (36) ve Faruk B. (30) kardeşler, gün içinde amcaoğulları Gürsoy B. (40), Mehmet B. (38) ve Mustafa B. (36) ile tarla meselesi yüzünden tartıştı. Akşam saatlerinde evlerinden çıkan Hüseyin ve Faruk kardeşler, aynı sokakta oturan amcaoğullarını evlerinin önünde silahla vurdu. Bazı kurşunlar çevredeki arabalara isabet ederken yakınları sinir krizi geçirdi. Silahlı saldırıda Gürsoy, Mehmet ve Mustafa B. kardeşler olay yerinde hayatını kaybetti. Zanlı amcaoğulları ise jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Adli tıbba gönderilen cenazelerin, ikindi ya da akşam namazından sonra köy mezarlığında defnedilmesi bekleniyor.

Yeğenlerinin birbirlerini öldürmesine anlam veremediğini belirten Muharrem B., basit bir anlaşmazlığın buralara kadar gelmesine tepki gösterdi. Yakacık Köyü Muhtarı Mehmet Peker ise, "Arazi meselesi yüzünden oldu. Cehalet, başka bir şey değil. Sen alacaktın, ben alacaktım kavgası. Olaya şahit olmadım, sonra geldik. Dün geceden beri yatmadık. Çok üzüldük." dedi. Yeğen Tahir B. de, "İzmir'deydim, gece duydum geldim. Hepsi akrabamız. Yapacaak bir şey yok. Daha önce kavga etmişlerdi. Bu kadar büyüteceklerini bilseydim müsaade etmezdim. Duyunca şoke oldum." diye konuştu.

Gürsoy B.'nin iki, Mehmet B.'nin bir çocuğu olduğu, Mustafa B.'nin bekar olduğu öğrenildi.

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title