Ambulansta Oksijen Tüpleri Patladı, Hasta Yanarak Öldü!

Ambulansta Oksijen Tüpleri Patladı, Hasta Yanarak Öldü!

Burdur'da, ambulanstaki 2 oksijen tüpünün patlaması sonucu çıkan yangında, araçtaki solunum rahatsızlığı olan 58 yaşındaki hasta, yanarak öldü. Sağlık Bakanlığı, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Burdur'da, ambulanstaki 2 oksijen tüpünün patlaması sonucu yangın çıktı. Yangında araçtaki 58 yaşındaki hasta İsmail Sargın yanarak öldü.

SOLUNUM RAHATSIZLIĞI VARDI

Yeşilova İlçesi Horoz Köyü'nde oturan İsmail Sargın rahatsızlanınca ambulansla Yeşilova Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Solunum yolu rahatsızlığı bulunan İsmail Sargın, buradaki müdahale ardından Burdur Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Hasta, Hamza Tokgöz'ün kullandığı 15 DB 429 plakalı ambulansla yola çıkarıldı.

OKSİJEN TÜPÜ PATLADI! HASTA YANARAK ÖLDÜ

Tefenni-Burdur karayolunda hareket halindeki ambulans, Göl Evleri Mevkii'ne saat 04.30 sıralarında gelirken araçtaki oksijen tüpü bilinmeyen bir nedenle patladı. Patlama nedeniyle ambulansta yangın çıktı. Ambulans şoförü Hamza Tokgöz aracı durdururken ile sağlık memuru Levent Yaman, anestezi teknikeri İbrahim Bölükbaşı ve İsmail Sargın'ın eşi Teslime Sargın kendilerini dışarı attı. Bir anda yükselen alevler ve ikinci oksijen tüpünün patlaması nedeniyle yangın daha da büyüdü. Alevler nedeniyle hastayı dışarı çıkaramayan sağlık görevlilerinin haber vermesiyle itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin müdahalesiyle yangın söndürülürken, küle dönene ambulanstaki İsmail Sargın yanarak öldü. Patlama sırasında anestezi teknikeri İbrahim Bölükbaşı'nın hastanın yanında olduğu kaydedildi.

YARALANAN 3 KİŞİDE HASTANEYE KALDIRILDI

İsmail Sargın'ın cenazesi polis, sağlık ekipleri ve cumhuriyet savcısının incelemesi ardından Burdur Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Olaydan yara almadan kurtulan Hamza Tokgöz, Levent Yaman, İbrahim Bölükbaşı ve Teslime Sargın kontrol amacıyla hastaneye gönderildi.

Olay nedeniyle Burdur-Tefenni karayolu yaklaşık 1 saat trafiğe kapandı.

BAKANLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Sağlık Bakanlığı, Burdur'da ambulansla nakil yapılırken oksijen tüpü patlaması sonucu hasta İsmail Sargın hayatını kaybetmesi ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığından olayla ilgili yapılan açıklamada, "Yaşanan üzücü olayla ilgili Burdur İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından idari inceleme, savcılık tarafından da adli soruşturma başlatılmıştır. Yapılacak inceleme sonucunda ihmal ya da kusuru olanlar hakkında gerekli yasal işlemler uygulanacaktır. Üzücü olay sonucu vefat eden İsmail Sargın'a Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Olayda araç içinde bulunan ve yaralanan hasta yakını ve sağlık personelimize acil şifalar diliyoruz" denildi. -