Amazon Haberleri

Amazon haber, Amazon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amazon - 03.03.2021
Prime Gaming'in mart ayı ücretsiz oyunları açıklandı
Amazon Prime Gaming üyeleri, mart ayında Blasphemous, Boomerang Fu, Tengami, Bomber Crew ve Sky Drift oyunlarına ücretsiz sahip olabilecek.
Amazon - 02.03.2021
ABD'de Yapay Zeka Ulusal Güvenlik Komisyonundan "Çin'e karşı yapay zeka teknolojilerini artırma" çağrısı
Söz konusu komisyon, aralarında yazılım şirketi Oracle'ın CEO'su Safra Catz ve Amazon'un CEO'su Andy Jassy'nin de bulunduğu 15 üyeden oluşuyor.
Amazon - 02.03.2021
Ulus-devletler ve teknoloji şirketleri arasında güç mücadelesi
Dünyanın en değerli şirketleri listesine 10 yıl önce sadece iki teknoloji şirketi girebilirken, 2019 verilerine göre bu listede dijital teknoloji üzerine yoğunlaşan yedi şirket yer alıyordu. Bununla birlikte söz konusu şirketlerin piyasa değeri ve kontrol ettikleri bütçelerin hacmi de her geçen gün hızla artıyor. Öyle ki, günümüzde bu şirketlerin ciro ve karları, uluslararası sistemde yer alan birçok ulus-devletin ekonomik büyüklüklerinden fazla. Bununla birlikte ilk 10'daki teknoloji şirketleri sıralamasında Amerika Birleşik Devletleri (ABD) menşeli şirketlerin ağırlığı dikkat çekiyor. ABD, listede 5 şirket (Apple, Microsoft Corp, Alphabet Inc./Google, Amazon ve Facebook) ile kendine yer bulurken, Çin listede iki şirket (Alibaba ve Tencent Holding) ile yer alıyor.
Amazon - 01.03.2021
Amazon.com.tr'de "Büyük Moda İndirimi" başladı
Amazon.com.tr'nin "moda" kategorisinde geçerli indirimleri bugün başladı.
Amazon - 28.02.2021
Hindistan, Brezilya'nın "Amazonia-1" yer gözlem uydusunu uzaya fırlattı
Hindistan, Brezilya'nın ilk yer gözlem uydusu "Amazonia-1"i uzaya gönderdi.
Amazon - 26.02.2021
Amazon ormanlarının bir kısmı Facebook'un reklam hizmeti aracılığıyla satılıyor
Brezilya'nın Amazon yağmur ormanlarının bir bölümünün sosyal medya platformu Facebook'un reklam hizmeti vasıtasıyla yasa dışı satıldığı belirtildi.
Amazon - 26.02.2021
Son dakika haberleri: Amazon Prime üyeleri, hızlı teslimat hizmetinden faydalanmaya devam ediyor
Son dakika habere göre Amazon Türkiye'nin üyelik servisi Amazon Prime bedava ve hızlı kargo ayrıcalığıyla Türkiye'nin dört bir yanına hızlı teslimat sunmaya devam ediyor.
Amazon - 25.02.2021
Amazon Prime Video Türkiye'nin Mart 2021 takvimi açıklandı
Amazon Prime Video Türkiye, mart ayında "Coming to America"nın devam filmi "Coming 2 America" ve animasyon dizisi "Invincible"ın ilk sezonunu izleyicilerle buluşturuyor.
Amazon - 24.02.2021
Apple son 6 yılda yaklaşık 100 şirket satın aldı
Apple ayrıca başta ABD olmak üzere birçok ülkede "tekelleşme" eleştirilerine de maruz kalıyor. Şirket yetkilileri, geçen yıl Google, Amazon ve Facebook yetkilileri ile beraber ABD Senatosu'nda ifade vermek zorunda kalmıştı.
Amazon - 24.02.2021
Son dakika: Amazon, çocukların cinsiyet değiştirmesi konusunu eleştiren kitabı satıştan kaldırdı
Son dakika haberleri: NEW ABD'li e-ticaret devi ve dünyanın en büyük internet kitap satış mağazası Amazon'un, "muhafazakar" bilim adamı Ryan Anderson'un çocukların cinsiyet değiştirme konusuna eleştirel yaklaşan kitabını satış dışı bıraktığı ortaya çıktı.
Amazon - 21.02.2021
İnsan faaliyetleri, tatlı su balıklarının neslini tüketiyor
Çalışmaya konu olan nehirlerden Mekong'da aşırı avlanıldığı, Amazon'da da fazla baraj yapıldığı için balık türlerinin azaldığı kaydedildi.
Amazon - 18.02.2021
QNBEYOND Hızlandırma Programı'nın yeni dönem girişimleri belli oldu
Sektör profesyonelleri ve QNB Finansbank çalışanlarından oluşan 100 kişiyi aşkın ve güçlü bir mentor ağına sahip olan QNBEYOND, girişimcilerin ihtiyaç duyabileceği neredeyse tüm konular için alanında uzman bir mentora sahip. Ayrıca, hızlandırma programına katılan girişimlere Amazon Web Services, Google Cloud, Microsoft Azure ve Oracle gibi servis sağlayıcılar, Hubspot, Notion, Segment ve Zendesk gibi yabancı servisler ve Kolay İK, Pisano ve TeamGram gibi şirketlerden on binlerce dolar değerinde indirim fırsatı da sunuluyor.
Amazon - 18.02.2021
Hatice Cengiz, nişanlısı Kaşıkçı'nın cinayetinin aydınlatılması konusunda Biden yönetiminden ümitli
Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili Brian Fogel'in hazırladığı "The Dissident" belgeselini Netflix, Amazon Prime Video ve diğer büyük uluslararası dijital yayın platformlarının yayınlamak istememesini yorumlayan Cengiz, "Kararları kimin verdiğini bilmiyorum ama bunların ardında önemli ekonomik ve ticari çıkarlar olduğunu biliyorum.
Amazon - 16.02.2021
GamersHub Türkiye'ye başvurular 19 Şubat'ta sona erecek
Amazon Web Services ile güçlü oyunlar inşa edilecek GamersHub Türkiye projesinde AWS iş birliğinde AWS Game Tech'in eğitim, iş, teknik rehberliği ve uzmanlığından yararlanıp AWS hizmetleri ve teknolojisine erişim sağlanabilecek.
Amazon - 16.02.2021
Amazon.com.tr 2020'nin çok satan kitaplarını açıkladı
Amazon.com.tr'nin açıkladığı 2020 yılı en çok satan kitaplar sıralamasına göre, Victor Hugo'nun Bir İdam Mahkumunun Son Günü en çok okunan kitap olarak öne çıkarken, George Orwell'in Hayvan Çiftliği ve Dana Suskind'in Otuz Milyon Kelime adlı eserleri de çok okunanlar arasında yerini aldı.
Amazon - 16.02.2021
ABD Kongresine baskının ardından çevrim dışı kalan sosyal medya uygulaması Parler yeniden çevrim içi oldu
Çoğunlukla eski ABD başkan Donald Trump'ın destekçileri tarafından tercih edilen Parler, 6 Ocak'taki Kongre baskının ardından Amazon'un web sunucu hizmetini kesmesi sonucu çevrim dışı kalmıştı.
Amazon - 13.02.2021
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, bazı sosyal medya kuruluşlarının Türkiye'de temsilci atamamasına ilişkin soruya ise şöyle yanıt verdi: "Dijital çağın getirdiği siber egemenlerle karşı karşıyayız. Amazon, Google, Facebook Twitter gibi.
Amazon - 13.02.2021
2021 için en iyi antivirüs yazılımları
Maliyet ve indirimler. Antivirüs koruması için etiket fiyatını ödemeyin. Satın almadan önce, bir şirketin web sitesindeki indirimleri kontrol edin. Tasarruf etmenin başka bir yolu: Yukarıda listelediğimiz fiyatlar - eğer şirket bu paketi sunmuşsa - 10 cihaz içindir, ancak yalnızca üç veya beş cihazı kapsamanız gerekiyorsa antivirüs paketleriyle maliyetinizi azaltabilirsiniz. Bir uygulamanın Amazon sayfasında da indirimler bulabilirsiniz.
Amazon - 12.02.2021
Son dakika! Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Brezilya Sağlık Bakanı Eduardo Paziello, Amazon'un bir bölgesinde rastlanan ve "Amazon mutasyonu" olarak bilinen Kovid-19 mutasyonunun 3 kat daha bulaşıcı olduğunu bildirdi.
Amazon - 12.02.2021
Brezilya Sağlık Bakanı Paziello: "Amazon'da rastlanan Kovid-19 mutasyonu 3 kat daha bulaşıcı"
Brezilya Sağlık Bakanı Eduardo Paziello, Amazon'un bir bölgesinde rastlanan ve "Amazon mutasyonu" olarak bilinen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) mutasyonunun 3 kat daha bulaşıcı olduğunu bildirdi.
Amazon - 11.02.2021
Amazon Türkiye, 2021'in ilk Satış Ortağı Toplantısı'nı dijital ortamda gerçekleştirdi
Amazon.com.tr, yılın ilk Amazon Satış Ortağı Toplantısı'nı, 350'nin üzerinde satış ortağı ve Amazon.com.tr Ülke Genel Müdürü Richard Marriott'un katılımıyla dijital ortamda gerçekleştirdi.
Amazon - 11.02.2021
En iyi film, oyun ve spor deneyimi için "LG OLED TV"
Favori İçeriklerinize Kolay ve Hızlı Erişim LG OLED TV'lerde bulunan yapay zeka ile güçlendirilmiş Türkçe akıllı ses tanıma fonksiyonu sayesinde sesli komutlarla görüntü ya da ses modunu değiştirmek, favori içeriklerinize erişmek ya da film önerisi almak mümkün. TV'de yer alan Netflix, Apple TV, Amazon Prime Video, BluTV, Bein Connect gibi popüler uygulamalardaki en yeni filmler, diziler, belgeseller ve daha fazlasına tek tuşla erişebiliyor.
title