Amazon Haberleri

Amazon haber, Amazon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amazon - 27.05.2021
26 Mayıs 2021 Haberleri
26 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Amazon - 26.05.2021
Amazon MGM Stüdyoları'nı 8.4 milyar dolara aldı
ABD merkezli, e-ticaret, bulut bilişim, dijital akış, ve yapay zekaya odaklanan çok uluslu teknoloji şirketi Amazon, Metro Goldwyn Mayer (MGM) Stüdyoları'nı 8.4 milyar dolara satın aldı.
Amazon - 26.05.2021
ABD'de Amazon çalışanları, şirket yönetimine Filistin'e destek vermesi çağrısında bulundu
NEW ABD'nin önde gelen internet satış platformu Amazon'un çalışanları, şirket yöneticilerine mektup göndererek, İsrail'in Filistinlilere yönelik baskı ve şiddetine karşı çıkılması çağrısı yaptı.
Amazon - 26.05.2021
ABD'de adil olmayan şekilde fiyatları artırdığı iddiasıyla Amazon hakkında dava açıldı
ABD'li e-ticaret devi Amazon, uygulamalarıyla adil olmayan şekilde fiyatları artırdığı iddia edilerek antitröst yasasını çiğnediği gerekçesiyle Washington DC başsavcısı tarafından dava edildi.
Amazon - 25.05.2021
Forum İstanbul
Amazon.com.tr Kurumsal Strateji ve Kamu İlişkileri Genel Müdürü Atilla Yerlikaya, "Sınır ötesi online alışveriş yapan tüketici sayısı 360 milyon kişiye vardı.
Amazon - 25.05.2021
Almanya'da Google hakkında soruşturma açıldı
Öte yandan, Federal Kartel Dairesi, 18 Mayıs'ta ise Amazon'un online alışverişte pazar hakimiyetinde durumu kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlatmıştı.
Amazon - 25.05.2021
Kaspersky, yeni bir yerel bankacılık Truva atının dünyaya yayıldığını keşfetti
Şimdiye kadar Kaspersky uzmanları, Bizarro'nun kötü amaçlı yazılımları depolamak ve telemetri toplamak için Azure, Amazon'da barındırılan sunucular ve güvenliği ihlal edilmiş WordPress sunucularını kullandığını tespit etti.
Amazon - 21.05.2021
Son dakika haber! Bakan Varank, fikri olan gençleri Bireysel Genç Girişimci Programı'na davet etti Açıklaması
Gençlerin iş hayatı, Ar-Ge, inovasyon ve yıkıcı teknolojilerle erken dönemde tanışabilmesi için birçok destek programları bulunduğu bilgisini veren Varank, şöyle dedi: "Stajyer Araştırmacı Burs Programı ile daha lisans seviyesinde olan gençlerimizin Ar-Ge projelerinde görev almalarını sağladık. Bu gençlerimize her ay burs desteği sağlıyoruz. Bu üniversitemizden Ayşenur Orakçı isimli bir öğrencimiz de 'küflerin genetik çeşitlilikleri' üzerine yürütülen bir projede, Star Programı kapsamında destekleniyor. Sanayi Doktora Programı ile doktora seviyesindeki öğrencilerin sanayiyle erken buluşabilmelerine önayak oluyoruz. Bu sayede bugün 1162 doktora öğrencisi üniversite ve sanayinin bir araya geldiği projelerde tecrübe kazanıyor. Bu programı bitiren öğrencilerimiz işe başladığında kendilerine maaş desteği veriyoruz yani istihdamlarını da garanti altına almış oluyoruz. Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı'mız ile çok üst düzeyde araştırmalar yapan Türk ve yabancı araştırmacıların tersine beyin göçüyle çalışmalarını ülkemize getirmesinin önünü açıyoruz. Bu programın da ilk çağrısıyla 21 ülkeden 127 lider araştırmacıyı ülkemize kazandırdık. Harvard, Stanford gibi marka üniversitelerden, Apple, Amazon gibi yıldız şirketlerden ayrılıp bu araştırmacılarımız Türkiye'ye geldiler.
Amazon - 21.05.2021
Amazon, KOBİ'leri salgın döneminde e-ihracatla destekliyor
Amazon Türkiye Kurumsal Strateji ve Politika Genel Müdürü Atilla Yerlikaya, şirketin KOBİ'lere salgın döneminde e-ihracat konusunda verdiği desteklere ilişkin bilgiler vedi.
Amazon - 20.05.2021
Dibe doğru yarışın sonu: Küresel kurumlar vergisi
Geçtiğimiz yıl Fransa OECD teklifinin diğer ülkeler tarafından onaylanmasını beklemek istemedi ve kendi dijital hizmetler vergisini uygulamaya koydu. 2020 yılı Kasım ayında Fransız vergi makamları Facebook ve Amazon gibi ABD şirketlerinden milyonlarca avro talep etmeye başladı.
Amazon - 18.05.2021
Almanya'da Amazon'a "pazar hakimiyeti" soruşturması
Almanya rekabet kurumu Federal Kartel Dairesi, Amazon'un online alışverişte pazar hakimiyetinde durumu kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı.
Amazon - 14.05.2021
Amazon, İngiltere'de büyümeye odaklandı
Online alışveriş platformu Amazon, İngiltere'de 10 bin kişi daha istihdam ederek bölgesel atılımlara odaklandı.
Amazon - 13.05.2021
Amazon, ABD ve Kanada'da 75 bin yeni personel alacak
ABD'li e-ticaret devi Amazon, ABD ve Kanada'da 75 bin yeni personel alacağını duyurdu.
Amazon - 12.05.2021
AB mahkemesinden, Amazon firması lehine karar
Avrupa Birliği (AB) Genel Mahkemesi dünyanın en büyük internet alışveriş şirketi Amazon'a Lüksemburg'daki faaliyetlerinden dolayı geriye dönük 250 milyon avronun üzerinde vergi borcu çıkaran AB Komisyonu kararını iptal etti.
Amazon - 11.05.2021
New York borsası düşüşle açıldı
ABD'nin büyük teknoloji şirketlerinden Apple'ın hisseleri yüzde 2'nin, Amazon, Facebook ve Microsoft'un hisseleri yüzde 1'in üzerinde düşüş gösterirken, Tesla'nın hisseleri yüzde 5'e yakın değer kaybetti.
Amazon - 11.05.2021
Amazon.com.tr'den Prime üyelerine özel alt limitsiz ve ücretsiz aynı gün teslimat seçeneği
Amazon.com.tr'nin aynı gün ücretsiz teslimat hizmeti için 50 TL'lik sepet alt limitini kaldırması ile beraber Amazon Prime üyeleri artık global ve yerel markaların binlerce Prime logolu ürününde ücretsiz aynı gün teslimat seçeneğinden faydalanabiliyor.
Amazon - 10.05.2021
Son dakika haberleri: Amazon'dan sahte ürün satışını engellemek için 700 milyon dolar yatırım
Edinilen son dakika haberine göre Amazon 2020 Marka Koruma Raporu'na göre, e-ticaret platformu, 2020 yılında müşterilerini, markaları ve satış ortaklarını sahte ürünlere karşı korumak ve pazaryerlerinde sahte ürün satmaya çalışanların eylemlerinin sorumluluğunu üstlenmelerini sağlamak adına özel ekiplere ve yapay...
Amazon - 07.05.2021
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Elon Musk'ın yaptığını üniversiteler yapmalı…"
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Biyomühendislik kuantuma da dokunmalı" Prof. Dr. Nevzat Tarhan, insandaki beyin sisteminin üç şekilde çalıştığını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: "Beyin elektriksel sinyal üretiyor, kimyasal ateşlemelerle çalışıyor ve bu mevcut çalışmalar içerisinde enerji akışı olurken bilgi akışı gerçekleşiyor. Elektriksel akış, kimyasal akış ve bunlarla eş zamanlı bilgi akışı oluyor. Bunlar beyinde oluşuyor. Beyin ile ilgili çalışmalarda biyomühendislik artık kuantuma da biraz dokunmalı. Beyin nasıl karar veriyor diye incelendiğinde elektrofizyolojik ölçümlerde görülüyor ki bir eylemle ilgili karar verdikten 300 milisaniye sonra P300 dalgası ortaya çıkıyor. O zaman karar veren beyin değil. Beynin üzerinde bir kuantum beyin var ve yeni bilinç çalışmalarında buna bilinç diyoruz. Beynin üzerinde evrensel enerji ile bağlantılı bir kuantum beyin var. O da karar vermeyi etkiliyor. Karar verdikten sonra beyindeki elektriksel potansiyel ortaya çıkıyor. Ondan sonra elektriksel potansiyel devam ettiği zaman kimyasal dönüşüme uğruyor. Kimyasal dönüşümüne uğradığında da o kalıcı bilgi haline geliyor." Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Bilimin öznesi olmak için AR-GE'ye yatırım yapmalıyız" İnsanın bir bilgiyi beyne ilk olarak elektriksel olarak kaydettiğini ifade eden Tarhan,sözlerini şöyle sürdürdü: "Onu tekrar ederse veya çok güçlü bir duygusal yükle kabul ederse beyine bu sefer elektriksel değil kimyasal harflerle yazılıyor ve kalıcılaşıyor. Beyin kimyası ile ilgili çalışmalarda bu bulgular çok önemli. Elon Musk deney hayvanlarında beyin-bilgisayar ara yüzü çalışmaları yaptı. Bir maymuna oyun oynattı. Bunu aslında bir iş adamı mı yapacak? Üniversitelerin yapması lazım ama onlarda sermaye bizde ise fikir var. İkisini Türkiye'de bir araya getirmek mümkün değil.Amerika böyle değil. Elon Musk bir şeye karar verdiği zaman o işi en iyi bilenleri bir araya getirerek müthiş bir AR-GE ekibi kuruyor. Örneğin Amazon'un sahibi kazancının yüzde 80'ini AR-GE'ye yatıyormuş.
Amazon - 07.05.2021
Garanti BBVA Mastercard sahiplerine Amazon Prime ayrıcalığı
Amazon Türkiye, Garanti BBVA ve Mastercard, Prime ayrıcalıklarını daha fazla Garanti BBVA müşterisiyle buluşturmak adına gerçekleştirdikleri iş birliğini duyurdu.
Amazon - 03.05.2021
UNCTAD: Internet satışları perakendenin yüzde 19'una çıktı
Raporda, internet satışlarının büyük ölçüde, neredeyse 2020 yılının tamamında süren Covid-19 pardemisi kaynaklı kısıtlamalar ve kapanmalar kaynaklı olduğu ve bu alandaki lider şirketler Alibaba ve Amazon gibi şirketlerin bu gelişmede önemli payı olduğu belirtildi.
Amazon - 03.05.2021
Amazon Prime Video Türkiye'nin Mayıs 2021 takvimi açıklandı
Amazon Prime Video Türkiye, mayıs ayında yayına girecek yeni içerikleri açıkladı.
Amazon - 03.05.2021
Son dakika haber... Küresel e-ticaretin toplam perakende satışları içerisindeki payı 2020'de yüzde 19'a yükseldi
En büyük 13 e-ticaret şirketinden 11'inin Çin veya ABD merkezli olması dikkati çekti. Çin merkezli Alibaba, brüt ürün hacmi sıralamasında ilk sırada yer alırken, Çinli şirketi ABD merkezli Amazon izledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Amazon Haberleri | Amazon Haber - Haberler - Sayfa 2 - Amazon haberleri, son dakika amazon haber ve gelişmeleri burada. Zengin ülkeler, çokuluslu şirketlerin vergilendirmesi için 'tarihi' anlaşmaya vardı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.06.2021 04:37:25. #1.13#

title