Amazon Ormanları Haberleri

Amazon Ormanları haber, Amazon Ormanları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amazon Ormanları - 11.12.2014
Ünlü Savaş Foto Muhabiri Roh Haviv Bursafotofest'te
Afrika'da, Latin Amerika'da savaş fotoğrafları çektiğini hatırlatan Haviv, Yugoslavya'da olanlar ile Suriye'de olanların aynı olduğunu, Arap Baharı'nda Kahire'den Libya'ya geçtiğini ve olanları yakından gördüğünü söyledi. Amazon ormanlarında insanın doğaya karşı yıkımını da fotoğrafladığını aktaran Ron Haviv, yasadışı altın madenciliği üzerinde yaptığı çalışmalarda ormanların nasıl yok edildiğini fotoğrafladığını anlattı.
Amazon Ormanları - 28.8.2014
Amazon Ormanlarına Zarar Veren Çete Ortaya Çıkarıldı
Yaklaşık 220 milyon dolarlık zarara yol açan çete üyeleri için tutuklama emri çıkarıldı.
Amazon Ormanları - 30.6.2014
Brezilya'nın İklimi Avrupalıları Zorluyor
Avrupa takımlarının Brezilya'daki koşullara uyum sağlayamamasının en çarpıcı örnekleri ise eski şampiyonlar İtalya ve İngiltere oldu. Hazırlıklarının bir bölümünü, Brezilya'nın tropikal bölgesi Amazon ormanlarında yer alan Manaus şehrinde gerçekleştiren İtalya ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerinin, Dünya Kupası'na erken veda etmesi dikkati çekti.
Amazon Ormanları - 30.6.2014
Sıcaklık Başa Bela
Avrupa takımlarının Brezilya'daki koşullara uyum sağlayamamasının en çarpıcı örnekleri ise eski şampiyonlar İtalya ve İngiltere oldu. Hazırlıklarının bir bölümünü, Brezilya'nın tropikal bölgesi Amazon ormanlarında yer alan Manaus şehrinde gerçekleştiren İtalya ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerinin, Dünya Kupası'na erken veda etmesi dikkati çekti.
Amazon Ormanları - 10.6.2014
2014 Dünya Kupası Stadyumlar Hazır; Maracana'da İkinci Final
2014 Dünya Kupası'nın son stadyumu ise Manaus'da geçen sene inşa edilen Arena Amazonia. Mimari olarak Pekin'deki olimpiyatlara ev sahipliği yapan 'Kuş Yuvası' Stadyumu'na benzeyen Amazonia yaklaşık 43 bin kişi kapasiteli. İsmini merkezinde bulunduğu Amazon Ormanları'ndan alan stadyum, yenilenebilir enerji üretimi gerçekleştirebiliyor.
Amazon Ormanları - 4.3.2014
7. AB-Brezilya Zirvesi Gerçekleşti
AB'nin Brezilya'nın en önemli, Brezilya'nın ise AB'nin 8'inci büyük ticari ortağı olduğu gerçeğinden hareketle, ikili ticari ilişkilerin gündemin büyük bölümünü oluşturduğu Zirve toplantısında, özellikle AB tarafından Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) nezdinde de eleştirilen Brezilya'nın ulusal sanayine sağladığı vergi teşvikleri ele alındı. Hatırlanacağı üzere, Aralık 2013'te Avrupa Komisyonu söz konusu vergi teşviklerini görüşmek üzere Brezilya Hükümeti'ne çağrı yapmıştı. Avrupa Komisyonu, Brezilya Hükümetince sağlanan vergi teşviklerinin ithal ürünlere karşı ayrımcılığa neden olduğunu, Brezilyalı ihracatçılara yardım sağlandığını ve bunun DTÖ kurallarına göre yasak olduğunu savunuyor. Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff konuyla ilgili geçen hafta yaptığı açıklamada, Manaus Serbest Ticaret Bölgesi'ni ve Amazon bölgesindeki elektrikli araçlara uygulanan vergi teşviklerini savunmuş, aksi halde diğer ekonomik araçların Amazon ormanlarının zarar görmesine neden olduğunu belirtmişti.
Amazon Ormanları - 12.11.2013
Türkiye İnovasyon Haftası Geleceğin Fikirlerini Ağırlıyor
Türkiye İhracatçılar Meclisi, bu yılki Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerini 28-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Amazon Ormanları Haberleri | Amazon Ormanları Haber - Haberler - Sayfa 4 - Amazon Ormanları haberleri, son dakika amazon ormanları haber ve gelişmeleri burada. Amazon Ormanlarındaki Ağaçları Kataloglamak İçin Üç Asır Gerek'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 22:56:24. #1.14#
title