Amazon Ormanları Haberleri

Amazon Ormanları haber, Amazon Ormanları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amazon Ormanları - 29.3.2017
Terör Operasyonundan Tarantula Çıktı
Tutuklanan şüphelinin, anavatanı Avustralya ve Amazon ormanları olduğu belirtilen örümcekleri ne amaçla beslediği araştırılıyor.
Amazon Ormanları - 29.3.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
Tutuklanan şüphelinin, anavatanı Avustralya ve Amazon ormanları olduğu belirtilen örümcekleri ne amaçla beslediği araştırılıyor.
Amazon Ormanları - 29.3.2017
Terör Zanlısının Evinden Tarantula Çıktı
İstanbul’da terör propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan şahsın evinde anavatanı Avustralya ve Amazon Ormanları olan değişik tür ve ebatlarda 15 örümcek ele geçirildi.
Amazon Ormanları - 29.3.2017
Dha İstanbul - Terör Operasyonundan Tarantula Çıktı
Tutuklanan şüphelinin, anavatanı Avustralya ve Amazon ormanları olduğu belirtilen örümcekleri ne amaçla beslediği araştırılıyor.
Amazon Ormanları - 18.3.2017
Dünyanın En Sağlıklı Kalpleri Bolivya'da
Bilim adamları, dünyanın en sağlıklı kalplerine, Bolivya'nın Amazon ormanlarında yaşayan avcılık ve balıkçılıkla uğraşan Tsimane yerlilerinin sahip olduğunu açıkladı.
Amazon Ormanları - 14.3.2017
Hayallerimin Kısıtlanmasına Asla İzin Vermiyorum"
Genç yazar, kitabında ele aldığı hikayeye de değinerek, "Kanuni Sultan Süleyman oğlu Mustafa'yı öldürtmemiştir. Onu yeni keşfedilen Amazon Ormanları'na Yeni Osmanlı'yı kurmaya göndermiştir.
Amazon Ormanları - 3.3.2017
Amazon Ormanlarına Şeklini Yerliler Verdi
Amazon ormanlarında yaşayan yerli halkın, Avrupalı sömürgecilerin gelişinden önce ormana çok sayıda ağaç diktiği ortaya çıktı.
Amazon Ormanları - 28.2.2017
Brezilya'da Orman Tahribatı Geçtiğimiz 12 Ayda Yüzde 30 Arttı
'Gezegenin ciğeri' olarak adlandırılan Amazon Ormanları aynı zamanda 2.
Amazon Ormanları - 6.1.2017
Venezuela'daki Kayıp Askeri Helikopter Bulundu
Venezuela'nın Amazon ormanlarında kaybolan askeri helikopterin bulunduğu bildirildi.
Amazon Ormanları - 7.11.2016
Alevilik-Bektaşilik Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin Japon Müdürü
Hiroki Wakamatsu Alevilik felsefesi ve Hz. Ali konusunda şunları söyledi: "Alevilik felsefesi hoşgörüye dayalı, hiç kimse birbirini incitmiyor. Hünkar diyor ya 'İncinsen de incitme' felsefesi var. Barış içerisinde yaşayan bir felsefeye sahip inanç olduğunu düşünüyorum. Güzel felsefesi beni çok etkiledi. Alman ve Amerikalı araştırmacı arkadaşlar, ilk başta Alevi cemlerinde görülen nefes ya da deyiş dediğimiz, sazlarla birlikte çalınan müziği çok merak ediyor. Semah dönenleri merak ediyorlar. Dini ritüellerinden etkileniyorlar. Ben ise felsefesi ve metafiziksel yönünü çok seviyorum. Mesela 'incinsen de incitme' diyor. Hangi din mensubu diyor bunu. Keşke hepsi deseydi. O zaman din savaşı denen bir şey çıkmazdı. Bu felsefeden çok etkilendim. Hz. Ali peygamberimizin damadıdır. Sünnilikte dördüncü halife, Şiilikte ise birinci imam olarak tanımlanan bir kişiliktir. Rivayette diyor ya Peygamber Efendimiz, 'Ben ilmin merkeziysem Ali onun kapısıdır' Hz. Ali seviyesinden geçmeyen İslami bilgiyle uğraşamazsın anlamında. İslam dünyasında çok değerli biri, ehlibeyt kaynağı ve bilim kapısı olarak görüyorum." Alevilik felsefesini takdir ettiğini vurgulayan Japon Wakamatsu şöyle devam etti: "Aleviliğe şimdi bir bilim adamı olarak bakıyorum. Ben bir antropologum. Antropoloji okurken, yüksek lisanstan sonra çalışma sahası seçmek zorundasınız. Benim ilgimi çeken noktası dini adet, dini ritüeller, kimlik mücadelesi. Bu tür konular antropolojide. Ama bunlarla ilgilenirken ben Arjantin'in ortasında da olabilirdim, Amazon ormanlarının içinde de olabilirdim, Aborjinlerin içinde de olabilirdim, Güneydoğu Asya'da küçücük bir adadaki milletle de ilgileniyor olabilirdim.
Amazon Ormanları - 17.3.2016
Türkiye'nin Sanayi 4.0 Dönüşümü" Konferansı
Big Data'nın artık kalkınma programlarının etki analizinin yapılması için, Drone'ların ise Amazon ormanlarındaki ağaçlandırma çalışmaları için kullanıldığını anımsatan Symes, teknolojideki gelişmelerin yönüne işaret etti.
Amazon Ormanları - 19.1.2016
Türkiye'de Vr Teknolojisinin İlk Adımı Atıldı
Kavranoğlu, önümüzdeki 10 yılın sonunda görülebilecek değişim ve gelişmelere ilişkin, şunları söyledi: "İnsanlar, uzaktan oturdukları yerden Amazon Ormanları'nda ya da bir insanın beyninin ya da damarının içinde dolaşabilecekler.
Amazon Ormanları - 31.12.2015
Ak Partili Vekilden TBMM'de Yeni Yıl Hediyesi
Ak Parti Samsun Milletvekili Fuat Göktaş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında memleketi Samsun'u tanıttı. Samsun'un ilçelerini tek tek tanıtan Göktaş, Terme ilçesini Amazon'a benzetti. Fuat Göktaş "Yine Terme ilçemizde hani Türkiye'de Amazon kadınlarını simgeleyen ve mücadeleyi simgeleyen Amazon ormanlarımızın ve Amazon kadınlarımızın yaşadığı doğa harikasına sahip bir ilçemizdir" dedi.
Amazon Ormanları - 30.9.2015
Doğanın Gizemli Canlılarına Turist İlgisi
Yağmur ormanlarındaki vahşi hayat ile çöllerin ve mağaraların gizemli dünyasının yaşatıldığı, Antalya Akvaryum içerisinde yer alan parka gidenler Afrika'dan Amerika'ya, Avustralya'dan Amazon Ormanları ve Madagaskar'a kadar dünyanın farklı bölgelerinden getirilen nesli tükenme tehdidi altındaki hayvanları görme imkanı buluyor.
Amazon Ormanları - 9.8.2015
Düzce'de Rafting Heyecanı Sürüyor
Belediye Başkanı Mehmet Keleş de  Düzce ve çevresinde bulunan illerde yaklaşık 25 milyon insanın yaşadığını belirterek "11 kilometrelik parkurda ilerlerken Amazon ormanlarından geçiyorum zannedersiniz.
Amazon Ormanları - 5.8.2015
Hindistan'da Üç Tekerlekli Rikşalar Yarışıyor
Yarışmadan elde edilen gelirin bir kısmı, Brezilya ve Peru'da Amazon Ormanları'nın korunması için mücadele eden Cool Earth Derneği'ne bağışlanacak.
Amazon Ormanları - 3.6.2015
Güney Amerika'nın Turistik Cazibesi: Peru
Dünyanın Yeni Yedi Harikası'ndan biri Machu Picchu Antik Kenti, Titicaca gölündeki yüzen adaları, Amazon ormanları ile ziyaretçilerine geniş bir aktivite yelpazesi sunan Güney Amerika ülkesi Peru'nun turizmdeki çekiciliği her geçen gün artıyor.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Amazon Ormanları Haberleri | Amazon Ormanları Haber - Haberler - Sayfa 3 - Amazon Ormanları haberleri, son dakika amazon ormanları haber ve gelişmeleri burada. Amazon Ormanlarında Madenciliğe İzin Veren Kararname İptal Edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 11:11:46. #1.14#
title