Amatör Spor Haftası

Amatör Spor Haftası
Anadolu Ajansı - Haberler | Spor

Çanakkale'nin Biga ve Lapseki ilçelerinde Amatör Spor Haftası dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.

Çanakkale'nin Biga ve Lapseki ilçelerinde Amatör Spor Haftası dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.

Biga Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında yürüyüş korteji düzenlendi. Korteje, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Celal Avcı, daire amirleri ve sporcular katıldı.

Hükümet meydanından başlayan yürüyüş Bigaspor halı sahasında son buldu.

Törende konuşan Celal Avcı, 8-14 Ekim tarihlerinin Amatör Spor Haftası olarak kutlandığını belirterek, "Müdürlüğümüz gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, sporu tabana yaymak, hem ruhen hem bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek için çalışıyor." dedi.

Sporun her alanına destek vermeyi, sporcuları her alanda motive etmeyi önemsediğini dile getiren Biga Kaymakamı Mustafa Can ise şunları söyledi:

"Okul sporlarında ve kulüplerin göstermiş oldukları gerek yerelde, gerek ulusalda uluslararası başarılar elde ediyoruz. Bu vesile ile kulüplerimize, antrenörlerimize ve sporcularımıza çok teşekkür ediyorum."

Etkinlikleri kapsamında Biga Gelişim Eskrim Kulübü sporcuları gösteri yaptı.

Lapseki

Lapseki Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen program çarşı meydanında başladı.

Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Lapsekispor Kulüp Başkanı Halil Özer, Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve Lapseki Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Zafer Çelik ilçede çeşitli dallarda spor yapan öğrenciler ile birlikte çarşı içinden sahilde antik tiyatroya kadar yürüdü.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Zafer Çelik yaptı.

Daha sonra Lapsekispor judo takımı gösteri maçı yaptı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title