Haberler » Spor » Amatör Küme Boks Maçı! - Spor

Amatör Küme Boks Maçı!

Yozgat'ta Oynanan Maçın Sonunda Bir Taraftar Tribünden Sahaya Atlayıp, Konuk Futbolculara Saldırdı.

Amatör Küme Boks Maçı!

Sorgun Şehir Stadı'nda Sorgun belediyespor ile 1930 Bafraspor arasında oynanan maçın sonunda bir taraftar tribünden sahaya atlayıp, konuk futbolculara saldırdı. Saha bir anda arenaya dönerken, her iki takım futbolcuları takme tokat birbirine girdi. Olaylarda Sorgun Belediyespor Kulüp yöneticisi Fatih Çilibiş ile birlikte 2 kişi yaralandı.

TÜRKİYE Futbol Federasyonu'nca (TFF) bu yıl ilk kez başlatılan Bölgesel Amatör Ligi'nde Yozgat'ın Sorgun İlçesi'ndeki Şehir Stadı'nda 4. Grup'ta mücadele eden Sorgun Belediyespor ile 1930 Bafraspor maçının bitiş düdüğüyle birlikte bir taraftarın sahaya girip futbolculara saldırması sonucu saha bir anda arenaya döndü. Her iki takım futbolcuları birbirine girip, tekme ve tokatlar havada uçuşurken, ev sahibi kulübün bir yöneticisi ile birliket 2 kişi yaralandı.

Yeşil sahalarda istenmeyen görüntüler, Bafraspor'un 1-0 galip geldiği maçın sonunda yaşandı. Ev sahibi takımın bazı taraftarları, tel örgüden atlayıp, Bafraspor'lu futbolculara saldırdı. Konuk takım futbolcuları ile ev sahibi takımın taraftarları tekme tokat birbirlerine girdi. Bu sırada Sorgunlu 18 yaşındaki Furkan Ersoy adlı bir taraftar konuk takımın futbolcuları tarafından kafasına ve vücudunun çeşitli yerlerine aldığı tekme ve tokat darbeleri sonucu saha ortasında baygınlık geçirdi. Kafası yarılıp, burnu kırılan genç taraftar, kanlar içinde yerde kaldı. Bu sırada ev sahibi takımın taraftarları, tribünlerden futbolcuları taş yağmuruna tuttu. Ev sahibi taraftarların attığı taşlardan biri, Sorgun Belediyespor Kulübü yöneticisi Fatih Çilibiş'in başına isabet etti. Kafası yarılan Çilibiş, yerde acılar içinde kıvranırken baygınlık geçirdi. Daha sonra her iki takım futbolcuları da tekme tokat birbirlerine girdi.

Olayların büyümesi sonucu çok sayıda polis ekibi takviyesinde bulunuldu. Polis ekipleri futbolcuları güçlükle yatıştırırken, sahaya atlayan taraftarları yaka paça yakalandı. Yaralı taraftar Furkan Ersoy Sorgun Devlet Hastanesine kaldırıldı. Sahada baygınlık geçiren kulüp yöneticisi Çilibiş ise sağlık ekipleri tarafından ayakta tedavi edildi.

Yaklaşık bir saat süren gerginliğin ardından polis eşliğinde Bafraspor futbolcuları ve tarafları sahadan uzaklaştırıldılar.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler