Amasya'da Atatürk Kültür ve Sanat Haftası Etkinlikleri Başladı

Amasya'da Atatürk Kültür ve Sanat Haftası Etkinlikleri Başladı

Atatürk'ün 12 Haziran 1919 Tarihinde Silah Arkadaşları ile Birlikte Geldiği ve 10 Gün Kaldığı Amasya'da, 22 Haziran 1919 Tarihinde Amasya Tamimi'ni İmzalamasının Anısına Düzenlenen Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Haftası Etkinlikleri, Düzenlenen Resmi Törenle Başladı.

Amasya'da Atatürk Kültür ve Sanat Haftası Etkinlikleri Başladı

Atatürk'ün 12 Haziran 1919 tarihinde silah arkadaşları ile birlikte geldiği ve 10 gün kaldığı Amasya'da, 22 Haziran 1919 tarihinde Amasya Tamimi'ni imzalamasının anısına düzenlenen Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri, düzenlenen resmi törenle başladı.

Atatürk'ün Amasya şehrine girdiği yer olan Cülüstepe mevkiinde toplanan Amasyalılar ve protokol üyeleri, Atatürk'ün yürüdüğü yoldan Yavuz Selim Meydanı'na kadar yürüdü. Yavuz Selim Meydanı'nda Vali Celaleddin Lekesiz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ömer Esenyel ve Belediye Başkanı İsmet Özarslan, Atatürk anıtına çelenk koyduktan sonra anıt özel defterini imzaladı. Festival etkinlikleri için Amasya'ya gelen Gürcistan, Macaristan, Taylant, Irak ve Türk Dünyası Sanat Topluluğu ekipleri, Yavuz Selim

Meydanı'nda gösteriler yaptı ve resmi geçit töreninde yer aldı.

(DY-OK-OK-Y)