Amasya'da 10 Kişi Meydanlara İndi

Amasya'da 10 Kişi Meydanlara İndi

AMASYA'da 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü'ne 10 bin kişi katıldı.

Amasya'da 10 Kişi Meydanlara İndi

AMASYA'da 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü'ne 10 bin kişi katıldı.

FETÖ/PDY tarafından darbe girişiminin yıldönümünde istasyon köprüden Yavuz Selim Meydanı'na 10 bin kişi sloganlar atarak yürüdü. Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü'ne Amasya Valisi Osman Vural, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri katıldı. Yürüyüşte dev Türk Bayrağı açan gençler, "Ya Allah bismillah Allahu ekber", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları attı. Yavuz Selim Meydanı'na gelen kalabalık burada da "Amasya uyuma vatanına sahip çık", "Her şey vatan için" sloganları attı. Programda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Etkinlikte Vali Osman Vural ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir birer konuşma yaptı.

- Amasya