Alucra Haberleri

Alucra haber, Alucra son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Alucra - 26.11.2020
Giresun'da ceviz ve Trabzon hurması bahçeleri tesis edildi
Fidanlarla Şebinkarahisar, Bulancak, Espiye, Doğankent, Yağlıdere ve Alucra ilçelerinde toplam 258 dekar alanda ceviz bahçesi tesis edildiğini ifade eden Angın, yine Espiye ilçesinde de 2 dekar sahada Trabzon hurması bahçesi oluşturulduğunu aktardı.
Alucra - 05.11.2020
Son dakika haberi | Alucra oğlak kebabı coğrafi işaret aldı
Edinilen son dakika haberine göre Giresun'un Alucra ilçesinin yöresel lezzeti olan "Alucra oğlak kebabı"nın coğrafi işaret aldığı bildirildi.
Alucra - 26.08.2020
AFAD Giresun'a 9 milyon lira acil yardım ödeneği gönderdi
Kayıplara ulaşılması için AFAD ekiplerinin yanı sıra Jandarma, Sahil Güvenlik ve STK ekipleri de önemli çaba gösteriyor. Jandarma, çalışmalara JÖH, JÖAH, JAK, JİKU, UGT, SAT timi gibi birliklerinden toplam 675 kişi, 1 helikopter ve 2 kadavra köpeği ile katılıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı ise 2 gemi ve 2 dalış timinden toplam 35 personelle çalışmalara katkı sağlıyor. Şiddetli yağışlar sonrası 70 köy ve 8 mahallede elektrik kesildi. Ekiplerin çalışmaları sonucu köylerin 65'ine ve 8 mahalleye elektrik verilmeye başlandı, kalan 5 köy için çalışmalar sürüyor. Dereli ilçe merkezinin bir bölümüne elektrik verildi. Trafo gücünün sınırlı olduğu konusunda vatandaşlar bilgilendirildi. Bölgede kapanan 118 köy yolundan 94'ü yapılan çalışmalar neticesinde ulaşıma açıldı. Kalan 24 köy yolunu açma çalışmaları devam ediyor. Ulaşıma tamamen kapanan Karayollarına bağlı 6 güzergahtan 5'inde ulaşım sağlanıyor. Halen kapalı olan Yağlıdere-Alucra yolu 34'ncü kilometreye kadar yol açılsa da çalışmalar sürüyor.
Alucra - 23.08.2020
Son dakika haberleri | Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı selden zarar gören yolları yeniliyor
Gelen son dakika haberine göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Giresun'da yaşanan sel felaketi nedeniyle zarar gören Yağlıdere-Alucra yolu, Ayrım Dereli-Şebinkarahisar yolu, Kovanlık-Aydındere yolu, Tirebolu-Doğankent yolu ile Espiye-Soğukpınar yollarının Karayolları Genel Müdürlüğü ekiplerince yenileme...
Alucra - 24.07.2020
Son dakika haber | Giresun'da bir kişi arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı kardeşini öldürdü
Gelen son dakika haberlerine göre Giresun'un Alucra ilçesinde bir kişi, arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı kardeşini tabancayla öldürdü.
Alucra - 20.07.2020
Büyükşehirdeki işini bırakıp köyünde hayvancılığa başlayarak gelirini katladı
Beyoğlu Belediyesinde işçi olarak çalışan 38 yaşındaki Mücahit Şerbetçi, hem üretim yapmak hem de Giresun'un Alucra ilçesi Karabörk köyünde kendisine ait arazileri değerlendirmek için araştırmalara başladı.
Alucra - 14.07.2020
Son dakika haber: Giresun'da 9 ilçenin kaymakamı değişti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Mülki İdare Amirleri 2020 Kararnamesine göre Giresun'un Tirebolu, Görele, Eynesil, Şebinkarahisar, Espiye, Alucra, Çanakçı, Piraziz ve Çamoluk ilçelerindeki kaymakamlarının yeri değişti.
Alucra - 14.07.2020
Giresun'da sağanak yağış
Sahil ve iç kesimdeki ilçelerde etkili olan yağış nedeniyle Tirebolu-Doğankent, Görele-Köprübaşı-Aydınlar ile Yağlıdere-Alucra kara yollarında toprak kaymaları yaşandı.
Alucra - 20.06.2020
Giresun'da otomobil dere yatağına devrildi: 3 yaralı
İstanbul'dan Alucra ilçesine giden Abdurrahman Taşbaşı (52) yönetimindeki 34 CJZ 583 plakalı otomobil, Yedikardeş köyünde yoldan çıkarak dere yatağına devrildi.
Alucra - 13.06.2020
Kürtün Kaymakamı Mehmet Göze, Beytarla köyünü ziyaret etti
Göze, daha sonra Kürtün ilçesini Giresun'un Alucra ilçesine bağlayan ve bu köyden geçen yolda incelemelerde bulundu.
Alucra - 09.06.2020
Giresun'da meralarda gübreleme çalışmaları tamamlandı
Açıklamada, yapılan çalışmalar kapsamında Alucra ilçesi Fevzi Çakmak köyü ile Karaağaç mahallesi, Şebinkarahisar ilçesi Asarcık ve Şaplıca köyü yaylalarındaki meralara gübre atımının gerçekleştirildiği ifade edilerek, gübreleme çalışmaları ve uygulanacak otlatma planlarıyla mera ve yaylalarda kaba yem üretimini artırma ve aşırı otlatmadan dolayı verim kaybını azaltmanın hedeflendiği vurgulandı.
Alucra - 06.06.2020
Giresun'da ilaçlı kene mücadelesi
İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Angın, yaptığı yazılı açıklamada, hyalomma soyu kenelerin yaygın olduğu Kelkit Vadisi çevresinde yer alan Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerinde çiftlik hayvanlarında 2020 yılı birinci etap ilaçlı kene mücadelesine başlandığını belirtti.
Alucra - 05.06.2020
Ayının saldırısı sonucu yaralanan çiftçi tedavisinin ardından taburcu edildi
Giresun'un Alucra ilçesinde hayvanlarını otlatırken ayının saldırısına uğrayarak yaralanan çiftçi tedavisinin ardından taburcu edildi.
Alucra - 24.05.2020
Karadeniz'in yüksek kesimlerine mayıs karı yağdı
İç kesimlerindeki Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk ilçeleri ve Sivas ile ulaşımının sağlandığı 2200 rakımlı Eğribel Geçidi'nde de kar etkili oldu.
title