Haberler » Spor » Altyapıya Verdiğimiz Önemin Karşılığını Alıyoruz" - Spor

Altyapıya Verdiğimiz Önemin Karşılığını Alıyoruz"

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Balkan Gençler Güreş Şampiyonası'nda takım olarak 29 madalya kazandıklarını hatırlatarak, önemli bir başarı elde ettiklerini belirtti.

Altyapıya Verdiğimiz Önemin Karşılığını Alıyoruz

Güreş Federasyonu Başkanı , Balkan Gençler Güreş Şampiyonası'nda takım olarak 29 madalya kazandıklarını hatırlatarak, önemli bir başarı elde ettiklerini belirtti.


Başkan Musa Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen şampiyonada, grekoromen ve kadın milli takımlarının ilk sırada yer almasının ardından, serbest stilde de takım halinde şampiyon olduklarını ifade etti.


Gençler kategorisinde elde edilen tarihi başarının kendilerini sevindirdiğine değinen başkan Aydın,şunları kaydetti:


"Takımlarımızın ortaya koyduğu performans bizleri gelecek adına mutlu etti. Grekoromen stil müsabakalarında tüm güreşçilerimiz final yaptı. Bu gerçekten büyük bir başarı. 30 sporcuyla gittiğimiz şampiyonadan 29 madalyayla dönüyoruz. Üstelik bunların 20 tanesi altın madalya. Göreve geldiğimiz günden bu yana altyapıya verdiğimiz önemin karşılığını alıyoruz. Takımlarımızda, ülkemize olimpiyat şampiyonluğu yaşatabilecek çok ismin olduğunu görüyorum ama tek bir şartla, o da çalışmak. Bu şampiyonların üzerinde durursak, onlar da kendilerini sadece güreşe verir ve azimli bir şekilde çalışırsa, işte o zaman başarı gelir. Ben tüm teknik ekip ve sporcularımızı kutluyorum."


Türkiye, Balkan Gençler Şampiyonası'nda grekoromen stilde 7 altın, 3 gümüş, kadınlarda 7 altın 2, gümüş, serbest stilde ise 6 altın, 2 gümüş, 2 bronz madalya olmak üzere toplam 29 madalya kazandı.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler