Altıntaş'ta Sakalı Şerif Heyecanı

Altıntaş'ta Sakalı Şerif Heyecanı

Kütahya'nın Altıntaş ilçesi Ulu Camii'nde Sakal-ı Şerif heyecanı yaşandı.

Altıntaş'ta Sakalı Şerif Heyecanı

Kütahya'nın Altıntaş ilçesi Ulu Camii'nde Sakal-ı Şerif heyecanı yaşandı. Camiye gelen Altıntaş'lılar Sakal-ı Şerifi ziyaret etmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Öğle namazını kıldıktan sonra okunan Kur'an-ı Kerim ve verilen vaazı dinleyen cemaat, Namazın ardından, Peygamber Efendimiz'in (sav) mübarek Sakal-ı Şerif'ini cemaatin ziyaretine açıldı.

Ulu Camii ziyarette Salavatlar getirilerek Sakal-ı Şerif"ini büyük bir huşu içerisinde ziyaret eden cemaat, duygu dolu anlar yaşadı.

Altıntaş Müftüsü Halil İbrahim İnak, "11 ayın sultanı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmış bulunuyoruz. Sakal-ı Şerif'i bu güzel günde vatandaşların ziyaretine açtıkları için çok mutlu olduğunu söyledi. Müftü İnak, "Peygamber Efendimiz'in (sav) özel emaneti olan Sakal-ı Şerifi milletimizin, halkımızın ziyaretine açtık. Yüzyıllardan beri milletimiz, Peygamber Efendimiz'e (sav) ait bir eşyayı gördüğü zaman ona ziyadesiyle hürmet gösterir, onu korur ve kollar, bizler de camimizde Sakal-ı Şerif'i koruyor ve kolluyoruz" diye konuştu.

16.08.2012 16: 20: 16

TSI

NNNN - KÜTAHYA