Altının Gramı 217 Liranın Üzerinde İşlem Görüyor! İşte Güncel Altın Fiyatları

Altının Gramı 217 Liranın Üzerinde İşlem Görüyor! İşte Güncel Altın Fiyatları

Sabah saatlerinde 220 lira seviyesini gören altının gram fiyatı şu sıralar 217 lira. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 358 lira, Cumhuriyet altını da 1,444 liradan satılıyor.

Dün, dolar kuru ve ons altındaki değer kayıplarına paralel düşüş eğiliminde hareket eden gram altın, günü önceki kapanışına göre yüzde 2,1 azalışla 219,3 liradan tamamladı. Sabah saatlerinde 220 lira seviyelerini gören altının gram fiyatı şu sıralar 217 lira seviyesinde bulunuyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 358 lira, Cumhuriyet altını da 1,444 liradan satılıyor.

DOLARIN DÜŞMESİ ALTIN FİYATLARINI ETKİLEDİ

Asya piyasalarında negatif bir seyir izleyen altının ons fiyatı da şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,18 azalışla 1,220,14 dolardan işlem görüyor. AA Finans Analisti İslam Memiş, yurt içi piyasalarda dolar kurunun gerilemesinin gram altının değer kaybetmesine neden olduğunu söyledi.

"ALTININ GRAM FİYATI 216 LİRAYA DÜŞEBİLİR"

Yurt içi piyasalarda iyimser havanın devam etmesi, yurt dışı pay piyasalarında yükseliş isteğinin sürmesi ve dolar endeksinin gerilemesi gibi nedenlerin, dolar kuruyla beraber altının gram fiyatının düşmesine neden olduğunu ifade eden Memiş, "Eğer 220 lira aşağı yönlü kırılırsa düşüşler 216 liraya kadar sürebilir. Biz, altının ons fiyatında beklediğimiz geri çekilmeler ile birlikle 216 liranın test edileceğini öngörüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA