Altındağlı Hanımlara İlk Yardım Semineri

Altındağlı Hanımlara İlk Yardım Semineri

Altındağ Belediyesi Tarafından Düzenlenen Seminerde, İlk Yardımın Hangi Hallerde Gerekli Olduğu ve Temel İlk Yardım Uygulamaları Anlatıldı.

Altındağlı Hanımlara İlk Yardım Semineri

Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen seminerde, ilk yardımın hangi hallerde gerekli olduğu ve temel ilk yardım uygulamaları anlatıldı.

İshak Ağa Konağı'nda geçtiğimiz hafta Dr. Eda Akgün'ün konuşmacı olarak katıldığı seminere, Sakarya Mahallesi sakinleri yoğun ilgi gösterdi. İlk yardım uygulamaları hakkında bilgi veren Akgül, kazazedelere yardım etmeye çalışırken çok dikkatli olunması gerektiğini söyledi. İlk yardımın ilk adımının solunumun sağlanması olduğunu belirten ve solunum yolunun nasıl açılacağını uygulamalı olarak gösteren Akgül, "Bir hastayı hayatı döndürmek için yeterli olan süre en fazla 7 dakikadır. Bu süre içinde doğru olarak yapılacak ilk yardım uygulaması çok önemlidir" dedi.

Yanlış yapılan uygulamaların hastanın hayatını riske edeceğini de hatırlatan Akgül, "Solunum ve dolaşım sistemlerinin çalıştığından emin olduktan sonra yapılacak en doğru hareket Acil Yardım hattının 112 numaralı telefonunu arayarak, sağlık kuruluşlarına haber vermektir" diye konuştu.

(TS-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA