Altındağ "Şair Baki Kültür Merkezi" Açılmak İçin Gün Sayıyor

Altındağ "Şair Baki Kültür Merkezi" Açılmak İçin Gün Sayıyor

Ali Ersoy Mahallesi’ne yapılan yeni kültür merkezi açılmak için gün sayarken, son rötuşları yerinde inceleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, kültür merkezine “Şair Baki’ isminin verileceğini açıkladı.

Altındağ

Ali Ersoy Mahallesi'ne yapılan yeni kültür merkezi açılmak için gün sayarken, son rötuşları yerinde inceleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, kültür merkezine "Şair Baki' isminin verileceğini açıkladı.

İçinde 500 kişilik konferans salonu ile birlikte kadınlar için dersliklerin, spor salonlarının, okuma salonlarının da bulunduğu tesisin inşaatı tamamlandı. Çevre düzenlemesinin de bitmesi ile kültür merkezi bu yıl içinde açılacak.

Başkan Veysel Tiryaki, Altındağ'da yeni yaptıkları tüm kültür merkezlerine şair, yazar ve Türk tarihindeki önemli şahsiyetlerin isminin verildiğini belirterek, "Ali Ersoy Mahallesi'ne yaptığımız bu yeni yatırımın adının da "Şair Baki" olmasını arzu ettik. Şair Baki, Osmanlı'nın 16. yüzyıldaki ulaştığı büyüklüğü şiir alanında temsil eden ve yansıtan usta bir sanatçıdır. Şairlerin Sultanı ismiyle anılırmış. Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaşamış ve Kanuni ile çok yakın muhabbetleri olduğu söylenir" dedi. - ANKARA