Altındağ'da Kurban Satış Yeri Hazır

Altındağ'da Kurban Satış Yeri Hazır

Ankara'nın Altındağ ilçesinde kurban satış ve kesim yerleri hizmete hazır hale getirildi.

Altındağ'da Kurban Satış Yeri Hazır

Ankara'nın Altındağ ilçesinde kurban satış ve kesim yerleri hizmete hazır hale getirildi.

Altındağ Belediyesi tarafından Karapürçek Mahallesi Uzunburun mevkiinde kurulan kurban satış yerini denetleyen Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Ali Kılıç, Altındağ'ın Kurban Bayramı'na hazır olduğunu, tüm önlemlerin alındığını, veteriner ve zabıta ekipleriyle kontrollere devam edeceklerini söyledi.

Türkiye'nin dört bir tarafından gelen kurbanlıklar için hijyenik ve sağlıklı bir kurban satış yeri hazırladıklarını, çadırları düzenli bir şekilde kurdurduklarını, çevre temizliğini sağladıklarını belirten Kılıç, "Kurban satıcısı ile alıcısının bir araya geldiği pazar yerinde hazırlıklarımızı tamamladık. Kurbanlıkların tamamı veterinerlerimiz tarafından kontrol edildi. Gebe, sakat, herhangi bir uzvu eksik ve benzeri durumdaki kurbanlık vasfını taşımayan hayvanlara yönelik kontrollerimizi yaptık. Kurban Bayramı'na kadar herhangi bir olumsuzluğa karşı ekiplerimiz kontrollerine devam edecek. Amacımız halk sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak, hijyenik bir ortamı tahsis ederek satıcıyla alıcıya kolaylık sağlamak, ilçeye hastalıklı hayvan girişini engellemektir." diye konuştu.

Başkan Yardımcısı Kılıç, Karapürçek Mahallesi Uzunburun mevkiinde kurulan 250 çadırlık kurban pazarında binlerce büyükbaş ve küçükbaş hayvanın satışa sunulduğunu, vatandaşların gönül rahatlığıyla buradan kurbanlıklarını alabileceğini sözlerine ekledi.