Altınbaşak Haberleri

Altınbaşak haber, Altınbaşak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Altınbaşak - 22.8.2016
Isparta'daki Fetö/pdy Davası
Eski SDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü tutuklu sanık Orhan Adıgüzel de doğrudan veya dolaylı olarak örgütle bir bağının olmadığını iddia etti. Çocuklarını "dini duygularla" örgüte bağlı Altınbaşak Eğitim Kurumlarına gönderdiğini dile getiren Adıgüzel, kurum yetkililerinin, engelli oğlunun eğitim kuramında eğitim göremeyeceğini söylemeleri üzerine kızı ve oğlunu kurumdan 2010 yılında aldığını kaydetti.
Altınbaşak - 16.8.2016
Isparta'da 130 Sanıklı Fetö/pdy Davasında İkinci Gün
GENELDE ALLAH, DİN, PEYGAMBER KONUŞULUYORDU Mustafa Altıniş, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kapatılan Altınbaşak Eğitim Kurumları'nda işadamlarının bulunduğu yemekli toplantılara katıldığını anlatırken, buralarda genelde Allah, din ve peygamber üzerine konuşulduğunu kaydetti.
Altınbaşak - 15.8.2016
Isparta'daki Fetö/pdy Davası
Isparta'ya oğlunun SDÜ'yü kazanmasının ardından geldiğini ve burada 8 yıl kaldığını anlatan Demirhan, bu zaman zarfı içerisinde FETÖ'nün darbe girişiminin ardından kapatılan Altınbaşak Eğitim Kurumları'nda yöneticilik yaptığını kaydetti.
Altınbaşak - 5.8.2016
Devletin Eğitim Yardımlarıyla Fetö'ye Finansman Sağlamışlar
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Adem Babacan, ilçede FETÖ'ye ait Ümran, İrşadiye ve Altınbaşak yurtlarında kalan ve Körfez Dershanesinde okuyan öğrencilerin ailelerinden, SYDV üzerinden eğitim yardımı almalarının talep edildiği, yardımların dersane yöneticilerince ailelerden alınarak bu şekilde FETÖ'ye finansman sağlandığı şikayetleri üzerine soruşturma başlattı.
Altınbaşak - 24.7.2016
Isparta'da Fetö Operasyonları
Soruşturma kapsamında Yalvaç'ta Aktif Eğitim-Sen üyesi 22 öğretmen ile FETÖ'ye ait eğitim kurumları ve yurtlarında görevli 4 kişi gözaltına alındı. Yalvaç İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, FETÖ'ye bağlı Altınbaşak Eğitim Kurumları Müdürü Abdullah Ç, Muallip Galip Eğitim Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yaşar F, kurumun yönetim kurulu üyesi İsmail K ile İrşadiye Yurdu Müdürü Davut Ş'yi gözaltına aldı.
Altınbaşak - 24.7.2016
Isparta 22 Öğretmen Gözaltında
Ekipler ayrıca FETÖ'ye bağlı Altınbaşak Eğitim Kurumları Müdürü Abdullah Çoban, Muallip Galip Eğitim Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yaşar Fişekçi, kurumun yönetim kurulu üyesi İsmail Kurucu ile İrşadiye Yurdu'nun müdürü Davut Şen'i gözaltına aldı.
Altınbaşak - 23.7.2016
Fetö'nün Darbe Girişimi
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün darbe girişimine yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında Isparta Emniyet Müdürlüğü Yalvaç İlçe Müdürlüğü ekiplerince FETÖ'yle irtibatlı Aktif Eğitim Sen üyesi 22 öğretmen gözaltına alındı. Ekipler ayrıca FETÖ'ye bağlı Altınbaşak Eğitim Kurumları Müdürü Abdullah Ç.
Altınbaşak - 23.7.2016
Fetö'den "Destek Primi" Sahtekarlığı
"Himmet" adı altında 3 ayda bir koyun almışlar İlçe müdürlüğünde görevli, dosya kapsamında şüpheli olarak gösterilen 8 veteriner hekimin de müdürlük aracılığıyla gittikleri sürü sahiplerinden şantaj yoluyla 3 ayda bir "himmet" adı altında koyun aldıkları, söz konusu koyunları ilçedeki FETÖ'ye bağlı Altınbaşak, İrşadiye ve Ümran kız öğrenci yurtlarına makbuz olmaksızın verdikleri soruşturma dosyasında yer aldı.
Altınbaşak - 18.5.2016
Isparta'daki Operasyonda Şüpheliler Sağlık Kontrolünden Geçirildi
Öte yandan yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı sayısı 11'e yükseldi. Altınbaşak Eğitim Kurumları'nda görev yapan muhasebeci E.
Altınbaşak - 17.5.2016
Isparta'da Fetö/pdy Operasyonu: 10 Gözaltı (2)
Başsavcıdan AÇIKLAMAIsparta Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla sabah düzenlenen FETÖ/PDY operasyonu kapsamında işadamları M.A., S.S., H.A.N.B. ve Ş.T., SDÜ Fen Edebiyat Fakültesi'nde profesör M.C., SDÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde doçent İ.A., SDÜ Tıp Fakültesi'nde sağlık memuru S.E., SDÜ Tıp Fakültesi'nde laborant S.U., Mustafa Gürkan Anadolu Lisesi'nde öğretmen E.E. ve Altınbaşak Eğitim Kurumları'nda öğretmen A.B. gözaltına alındı.
Altınbaşak - 22.8.2015
PKK Bir Köprüyü Daha Havaya Uçurdu
Edinilen bilgilere göre, Yüksekova-Esendere karayolu üzerinde bulunan Altınbaşak (Zerele) köyü yakınlarındaki köprü, PKK'lılar tarafından altına yerleştirilen patlayıcıyla havaya uçuruldu.
Altınbaşak - 5.8.2015
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
Şile, Tuzla, Sancaktepe, Sultanbeyli, Pendik, Ümraniye ve Beykoz'un bazı bölgelerinde, 7 Ağustos'ta elektrik kesintisi yapılacak.  İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, 7 Ağustos Cuma günü Şile'de 10.00 ile 14.00 saatleri arasında, Ulupelit Mahallesi ve sokaklarında, Sancaktepe'de 08.00 ile 18.00 arasında Emek Mahallesi, Sarmaşık, Defne, Yaprak, Manolya, Mihrican, Çisem, Mihenk, Tuğra, Mimoza, Kağan, Pazar, Ordu, Kayalar, Arzu, Begonya, Ekmel, Nutuk, Bitki, Kardeş, Fatih, Yadigar, Cengiz sokaklarında, 14.30 ile 16.30 arasında Yenidoğan Mahallesi, Ergene, Barbaros, Veysel Karani, Hoşgörü sokaklarında elektrik kesintisi uygulanacak.   Ümraniye'de 09.00 ile 10.00 arasında Madenler Mahallesi Sarıgazi Yolu Sokak, 10.00 ile 13.00 arasında Madenler Mahallesi, Teraziler, 11.00 ile 13.00 arasında Madenler Mahallesi, Serencebey, Faruk Nafiz Çamlıbel, Gündöndü, Barajyolu, Kamelya, Şehit Ünal Kalafat, Teraziler, Biat, Amiral sokaklar, 13.00 ile 15.00 arasında Madenler Mahallesi, Barajyolu, Sarıgazi Yolu, Arafat ve Palandöken sokaklar elektrik alamayacak.  Elektrik kesintisi uygulanacak diğer yerler şu şekilde:   "Tuzla'da 09.00 ile 14.00 saatleri arasında, Yayla Mahallesi, Vakıf, Koçyaka, Ecem, Namlı, Ergin, Cengiz Topel, Huzur, Küme, Şinasi Dural, Hatboyu, Altınbaşak, Kafkala, Gürsel, Feyza, Bilgen, Zülfikar, Ercüment, Hasgül, Sehercan, Çelikel, Medeni, Sütlüce, Adabük, Gülfer, Güleryüz, Birikim, Hüner, Ozan, Subaşı, İmece sokaklar, 09.
Altınbaşak - 23.7.2015
Kırgızların Renkli Düğün Geleneği Van'da Yaşatılıyor
Başkan Yardımcısı Mustafa Korkusuz'un Risale-i Nur Külliyatı'ndan bazı bölümler okuduğu düğünde, dernek üyeleri tarafından yeni evli çifte ve konuklara Ahmet Hüsrev Altınbaşak'ın yazdığı Kur'an-ı Kerim hediye edildi.
Altınbaşak - 10.6.2015
Türkiye'nin Geleceği Işık Üniversitesi'nde Tartışıldı
İş dünyasının önde gelen isimleri ile akademik dünyayı bir araya getiren Global İşletme Araştırmaları Kongresi Işık Üniversitesi Şile Oditoryumu'nda gerçekleşti.
Altınbaşak - 12.4.2015
Kartal Belediyesi Yeni Hizmet Binası Açılışı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Siyaset bir kavga alanı değildir. Siyaset zenginleşme aracı da değildir. Bütün dünyada siyasetin varlık nedeni topluma hizmet etmektir" dedi.  Kartal Belediyesi'nin yeni hizmet binası, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun katıldığı törenle açıldı.  Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, siyasetin bir kavga alanı olmadığını belirterek, şunları söyledi:   "Siyaset zenginleşme aracı da değildir. Bütün dünyada siyasetin varlık nedeni topluma hizmet etmektir. Siyasal partiler toplumlara nasıl hizmet edeceklerini anlatırlar. Vatandaş da ona göre oyunu kullanır. Ama eğer siyaseti siyasetçinin zenginleşmesi üzerine kurarsanız kaybeden vatandaş olur. Eğer bugün 6 milyon 200 bin insanımız işsizse 17 milyon insanımızın aylık geliri 200 liranın altındaysa siyaset kurumuna büyük görev düşüyor. Siyaset kurumu halkın dini ile ibadeti ile inancı ile uğraşmaz. Siyaset kurumu halkın etnik kimliği ile uğraşmaz. Siyaset kurumu halkın yaşam tarzı ile uğraşmaz. Bunlar ayrı şeyler. Kişinin etnik kimliği, kişinin inancı, kişinin yaşam tarzı onun onurudur. Ona siyaset kurumu müdahale etmez. Etmemelidir zaten. Eğer birisi işsizse siyasetçinin görevi ona iş bulmaktır. Eğer birisi yoksulsa onun yoksulluğunu gidermektir. Eğer bunu yapabilirsek bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi, gerçek anlamda siyaseti getirmiş oluruz. Bizim amacımız bu."  Gerginlik ve kavga istemediklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Kavga istemiyoruz ama birisi yanlış yaptığı zamanda birisinin, 'Arkadaş sen yanlış yapıyorsun' deme hakkının olması lazım. Demokrasi bunun üzerine inşa edilmiştir. Neden kavga ediyoruz? Hangi gerekçe ile kavga ediyoruz? Bunları bir tarafa bırakmalıyız. Tümünü bir tarafa bırakmalıyız. Siyaset bir dayanışmadır. İnsanız hepimiz. Komşumuz açken rahat uyuyabilir miyiz? Böyle bir şey olabilir mi? Önce komşumuzun kimliğine mi bakacağız ona yardım etmek için? İnancına mı bakacağız ona yardım etmek için? Yaşam tarzına mı bakacağız ona yardım etmek için? Hayır kesinlikle hayır." değerlendirmesinde bulundu.  Bu dönem kardeş belediyeciliği başlattıklarını belirten Kılıçdaroğlu, "Bazı belediyelerimiz var imkanları sınırlı. Bütçeleri sınırlı. Ne yapıyor Kartal belediyemiz? Bakın 2 tane iş makinesi bağışladı. Ne yapıyor Belediye Başkanı Erzincan'da? Kendi özel işi için mi kullanacak? Hayır. Oranın çöpünü toplayacak. Oranın halkına hizmet edecek. Diyecek ki 'Ben yalnız değilim. İstanbul'da bir belediye başkanı var, İstanbullular seçti ve İstanbulluların bir eli, bir gölgesi bizim üzerimizde. Bize yardım ediyor.' Toplumsal dayanışmayı sağlıyoruz. Huzuru sağlıyoruz" dedi.  Konuşmanın ardından Kartal Belediyesi'nce "Kardeş Kentler" dayanışması kapsamında Erzincan'ın Altınbaşak ve Çağlayan belediyelerine bağışlanan birer çöp toplama aracı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından Altınbaşak Belediye Başkanı Haydar Polat ve Çağlayan Belediye Başkanı Çetin Çay'a teslim edildi.
Altınbaşak - 12.4.2015
Kılıçdaroğlu, Kartal Belediyesi Binasının Açılışını Gerçekleştirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kartal Belediyesi'nin yeni binasının açılış törenine katıldı. Törene Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP'li Akif Hamza Çebi, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Öz ile beraber açılış kurdelesini kesen Kılıçdaroğlu, daha sonra Erzincan Altınbaşak ve Çağlayan Belediyeleri'nde kullanılmak üzere alınan çöp kamyonu ve iş makinelerinin anahtarlarını teslim etti.
Altınbaşak - 27.3.2015
Şanlıurfa'da Kısa Kısa
Pazar günü ise TEİAŞ Tesis ve Kontrol Müdürlüğü'nün yapacağı çalışmalar kapsamında saat 08.00-17.00 arasında Altınbaşak bölgesinde elektrik kesintisi uygulanacak.
Altınbaşak - 21.1.2015
Pasinler'deki Kur'an Kursunun Çatısı Yandı
Alınan bilgiye göre, Altınbaşak Mahallesi'ndeki Kuran kursunun çatısında, elektrik kontağından yangın çıktı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Altınbaşak Haberleri | Altınbaşak Haber - Haberler - Sayfa 5 - Altınbaşak haberleri, son dakika altınbaşak haber ve gelişmeleri burada. Süleymanpaşa Belediyesi bağışlarla engelleri aşıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.10.2020 06:23:47. #1.14#
title