Altın yükselir mi düşer mi? 4 Aralık 2021 altın ne kadar olacak? Gram altın yükselir mi düşer mi? Çeyrek altın fiyatı düşecek mi? - Haberler
Haberi Paylaş

Altın yükselir mi düşer mi? 4 Aralık 2021 altın ne kadar olacak? Gram altın yükselir mi düşer mi? Çeyrek altın fiyatı düşecek mi?

Altın yükselir mi düşer mi? 4 Aralık 2021 altın ne kadar olacak? Gram altın yükselir mi düşer mi? Çeyrek altın fiyatı düşecek mi?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Her gün merak edilen soruların başında altın fiyatları düşer mi artar mı sorusu geliyor. Peki bugün altın artacak mı, düşecek mi? Altın fiyatları ne zaman düşer? Altın fiyatları ne zaman yükselir? Altın fiyatı ne kadar? Güncel altın kurları kaç tl oldu? İslam Memiş'in açıklamaları nelerdir? İşte uzman yorumlar sizlerle...

Altın fiyatları bugün ne kadar sorusu piyasayı takip edenlerin internette aradığı konu başlıkları içinde yer alıyor. Vatandaşlar altın artacak mı düşecek mi merak içinde. Peki, Altın düşer mi yükselir mi? 4 Aralık 2021 Cumartesi altın ne kadar olacak? Gram altın yükselir mi düşer mi? Çeyrek altın fiyatı düşer mi?

İslam Memiş'in altın ile ilgili yaptığı son açıklamalar şu şekilde:

Uzun bir süredir altının 600 lirayı, doların ise 9 lirayı aşacağını söyleyen ve bu düşünceler nedeniyle linç edilen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, tahminleri nedeniyle kendisini eleştirenleri utandırdı. Dedikleri bir bir çıkan Memiş, söz konusu kişiler için, "Çoğu cahil insanlar ve sahte hesaplar. O boş konuşan, hakaret eden insanların zaten yolları belli. Bu kişiler muhatap alınacak insanlar değil. Uyarılarımızı dikkate alanları tebrik ediyorum, bu süreçten galip çıktılar." dedi.

Dolar ve altında başarılı tahminleriyle bilinen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Haberler.com Ekonomi Müdürü Mesut Şahin'in sorularını yanıtladı. TL'de bekleyenlere önemli uyarılarda bulunan Memiş, yıl sonuna kadar altın ve dolarda bir düzeltme beklediğini belirterek alım fırsatı için hem tarih hem de rakam verdi.

Gram altın 400-450 lira seviyelerindeyken bile sene sonunda 600 lirayı aşacağını, doların ise sene başından beri 9 lirayı geçeceğini söyleyen Memiş, bu düşüncelerinden dolayı sosyal medyada linç yemişti. Ancak tahminleri bir bir tutan Memiş, kendisine laf atanları utandırdı. Söz konusu kişilere de bir mesaj veren Memiş, "Çoğu cahil insanlar ve sahte hesaplar. Muhatap alınacak insanlar değil." dedi.

Yıl sonuna kadar bir alım fırsatı olacağını söyleyen Memiş, "Döviz ve gram altın tarafında mutlaka bir kar satışı bekliyorum. Mutlaka bir müdahale bekliyorum. Mutlaka bir tansiyon düşüşü olacaktır ama bu düşüş kısa vadeli kalacak. Vatandaşlar bu düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirecek. Şu anda ben alırım, satarım para kazanırım bazında bir piyasa yok. Her satan zarar edecek. Kısa vadede bir düşüş olacak ve alacaksınız bekleyeceksiniz." dedi.

"Alım fırsatı" diye bahsettiği seviyeler hakkında da konuşan Memiş, "Gram altında 600 lira seviyesinin altında 580-590 liralar, dolar kurunda ise 10 liranın altında 9,60-9,80 liralar. Kurun ve gram altının buralardan bir alım fırsatı vereceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Memiş, tahminleri nedeniyle kendisini eleştirenlere de yanıt verdi. Memiş, "Bu sosyal medya iyice cıvıklaştı. Her önüne gelen yorum yapıyor, bunları muhatap almıyoruz zaten. Çoğu cahil insanlar ve sahte hesaplar. Bu insanlar genellikle kısa vadeli al satcı. Bizim muhataplarımız finansal okur yazarlığı olan insanlar. Duyarlı insanlar, uyarılarımızı dikkate alan insanlar. Uyarılarımızı dikkate almış insanları gerçekten tebrik ediyorum, bu süreçten galip çıktılar. O boş konuşan, hakaret eden insanların zaten yolları belli. Muhatap alınacak insanlar değil. Biz daha eğitimli, daha duyarlı insanlarla yolumuza devam ediyoruz" dedi.

Altın düşer mi yükselir mi? 22 Kasım 2021 altın ne kadar olacak? Gram altın yükselir mi düşer mi? Çeyrek altın fiyatı düşer mi?

4 Aralık Cumartesi günü kurlarına göre güncel 1 gram altın fiyatı 783,4 TL'dir. Gram altın alış fiyatı 783,4 TL iken satış fiyatı ise 789,1 TL'dir.

Gram altın 4 Aralık Cumartesi güncel kurları:

  • Alış 783,4
  • Satış 789,1
  • Değişim (%) 1,01
  • En Yüksek 793,2
  • En Düşük 762,7
  • Önceki Kapanış 778,4
  • Haftalık En Yüksek 793,2
  • Haftalık En Düşük 689,2
  • Aylık En Yüksek 793,2
  • Aylık En Düşük 547,4

Haberler.com - Gündem

Altın, Gündem, Ekonomi, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title