Altın Şemsiye Düşünce Kuruluşu Yılın Şahsiyeti Ödülünü Atilla Yayla Aldı

Altın Şemsiye Düşünce Kuruluşu Yılın Şahsiyeti Ödülünü Atilla Yayla Aldı

Liberal Düşünce Topluluğu Yöentim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Atilla Yayla 2007 Altın Şemsiye Fikir Kuruluşları Ödül Kategorilerinde "Yılın Şahsiyeti" Ödülünü Aldı.

Altın Şemsiye Düşünce Kuruluşu Yılın Şahsiyeti Ödülünü Atilla Yayla Aldı

Liberal Düşünce topluluğu Yöentim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Atilla Yayla 2007 Altın Şemsiye Fikir Kuruluşları ödül kategorilerinde "Yılın Şahsiyeti" ödülünü aldı.

Altın Şemsiye Düşünce kuruluşu tarafından yapılan açıklamada, Liberal Düşünce Topluluğu Başkanı Prof.Dr.Atilla Yayla'nın "Yılın Şahsiyeti" ödülünü aldığı belirtildi.

Avrupa'da yer alan 130 serbest piyasa ekonomisi temelli fikir kurulusuyla muhtelif kamu politikalari calismalarinda isbirligi yapan ve koordinasyon saglayan The Stockholm Network isimli kurumun duzenledigi 10. yıl dönümü nedeniyle düzenlediği tören 5 Aralık'ta Londra Ulusal Liberal Kulübünde gerçekleştirildi.

İngiliz ve Avrupalı politikacıların, gazetecilerin ve siyasilerin katıldığı törende ödülleri kazananlara ABD'nin Avrupa Birliği Büyükelçisi Boyden Gray tarafından sunuldu.

-ATİLLA YAYLA KİMDİR

Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde Öğretim üyesi olarak görev yapan Atilla Yayla aynı zamanda Liberal Düşünce Topluluğu başkanı olarak görev yapıyor. Yayla katıldığı bir panelde Türkiye'de Kemalizmi gericilik olarak tanımladığı için görev yaptığı Gazi Üniversitesi'ndeki derslerden men edilmiş ve soruşturma başlatılmıştı.

ALTIN ŞEMSİYE DÜŞÜNCE KURULUŞU

Merkezi İngiltere'de bulunan Altın Şemsiye Düşünce kuruluşu Avrupa ve diğer bölgelerle ilgili raporlar hazırlayan ve think tank toplantıları düzenleyen ve 130'a yakın politik ve kişisel enstitüye şemsiye görevi gören bir kurum. Düşünür ve politikacıları bir araya getiren kurum konferanslar, seminerler ve toplantılar düzenliyor ve raporlar yayınlıyor.(ANKA)

(OLC/ZG)