Altın Portakal'da Rekor

Altın Portakal'da Rekor

Bu Yıl 19-28 Ekim Tarihlerinde Düzenlenecek 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Bütçesi, 6 Milyon Avro Olarak Belirlendi.

Altın Portakal'da Rekor

BU YIL 19-28 EKİM TARİHLERİNDE DÜZENLENECEK 44. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ'NİN BÜTÇESİ, 6 MİLYON AVRO OLARAK BELİRLENDİ.

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) ile Antalya Kültür Sanat Vakfı iş birliğiyle düzenlenen 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 3. Uluslararası Avrasya Film Festivali ve Uluslararası Avrasya Film Marketi, Antalya'da düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Festival Başkanı Engin Yiğitgil, bu yıl 19-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek festivalin jüri başkanlığını, tiyatro sanatçısı Genco Erkal'ın yapacağını, onur ödüllerinin ise oyuncu Halil Ergün ile yönetmen Yavuz Turgul'a verileceğini hatırlattı. Bu yılki festivale, Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinin (TÜRSAB) 25 bin YTL'lik "SenaryoGeliştirme" ödülüyle destek verdiği anlatan Yiğitgil, sponsorlar Dijitürk'ün Genç Yetenek Ödülü'ne, Yurtiçi Kargo'nun da Avni Tolunay Ödülü'ne 30 bin dolar katkı sağlayacağını bildirdi.

Yiğitgil, 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali ile 3. Uluslararası Avrasya Film Festivali'nin afişlerinin bu yıl ünlü Hollywood filmleri için tasarladığı afişlerle film yapımcılarının gözdesi olan Emrah Yücel tarafından hazırlandığını belirtti.

Yiğitgil, festivalin yarışma yönetmeliğinde değişiklik yapılmadığını ve yönetmeliğin dünyadaki diğer uluslararası film festivallerine uygun olarak hazırlandığını belirterek, buna göre, DVD kopyası satışa sunulan Türk filmlerinin bu yıl da Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması'na katılamayacaklarını söyledi.

Yiğitgil, geleneksel festival kortejinin renkli görüntülerle bu yıl da düzenleneceğini kaydetti.