Altın Koza'dan "Özel" Film Gösterimleri
Haberler » Yerel » Altın Koza'dan "Özel" Film Gösterimleri - Haberler

Altın Koza'dan "Özel" Film Gösterimleri

Adana Büyükşehir Belediyesi 19.Altın Koza Film Festivali'nin "Okullar Sinemada-Sinema Okullarda" bölümü, bu yıl da öğrencileri sinemayla buluşturacak.

Altın Koza'dan

19. Altın Koza Film Festivali'nin "Okullar Sinemada-Sinema Okullarda" bölümü, bu yıl da öğrencileri sinemayla buluşturacak.

Adana Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, "Okullar Sinemada-Sinema Okullarda" bölümü kapsamında öğrenciler, Cinemaximum ve Avşar sinemalarındaki toplam 2 salonda film izleyebilecek.

Bu özel seans 18-21 tarihleri arasında saat 10.00'da gerçekleşecek. 71 okulda ise, film gösterimleri yapılacak. 80 bin öğrenciye ulaşması hedeflenen etkinlikte, çocuklar kendileri için oluşturulan özel bir seçkiyi izleyebilecekler.

Festival kapsamında her yıl olduğu gibi yine engelliler için de özel film gösterimleri gerçekleştirilecek.

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi, Adana'daki rehabilitasyon merkezleri ve ilgili okullarla ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlik kapsamında da, görme, işitme ve zihinsel engelli öğrenciler, Acıbadem Hastanesi'ndeki özel donanımlı sinema salonunda, kendileri için özel olarak seçilmiş filmleri izleme imkanı bulacaklar. Gösterimler, 17-22 Eylül tarihleri arasında her gün saat 10.00'da yapılacak.

Engelli yetişkinler için ise Doğa Rutkay'ın seslendirmesiyle, Selçuk Aydemir imzalı 2011 yapımı "Çalgı Çengi", Burç Kümbetlioğlu'nun seslendirmesiyle Orçun Benli'nin 2012 yapımı "Bu Son Olsun" ve Beste Bereket'in seslendirmesiyle Onur Ünlü'nün 2008 yapımı "Güneşin Oğlu" isimli filmler, Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda 17-19-20-21 Eylül tarihlerinde saat 14.00'da gösterilecek.

Festivalde, Adana Huzurevi sakinleri de unutulmadı. Huzurevinin bahçesine kurulacak mini açıkhava sineması, geçen yıllarda olduğu gibi burada dinlenen misafirlerin hoşça vakit geçirmesini sağlayacak.

Adana Huzurevi'nde 17-21 Eylül tarihleri arasında, saat 19.00'da başlayacak gösterimler kapsamında, "Berlin Kaplanı", "Eyvah Eyvah 1", "Eyvah Eyvah 2",

"Neşeli Hayat" ve "Entel Köy Efeköye Karşı" isimli filmler izlenebilecek.

Muhabir: Zuhal Uzundere Kocalar/

Yayıncı: Şükran Yücel - ADANA

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri