Altın Koza'da Yarışacak Filmler Belli Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Altın Koza'da Yarışacak Filmler Belli Oldu

CHA - Haberler | Kültür Sanat
Altın Koza'da Yarışacak Filmler Belli Oldu

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 19.Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, ulusal uzun metraj film yarışmasında yer alacak filmler belli oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 19. Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, ulusal uzun metraj film yarışmasında yer alacak filmler belli oldu.

Yarışmaya başvuru yapan 42 eserden 14'ü jüri önüne çıkmaya hak kazandı. Yarışmada, 'En İyi Film' seçilecek eser, 350 bin TL'lik ödülün sahibi olacak.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, bu yıl 17-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek, 19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yer alan 'ulusal uzun metraj film yarışması'na katılacak filmlerin belirlendiğini söyledi. Zihni Aldırmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Festivalimiz, her yıl olduğu gibi bu yıl da sinema sektörünün büyük ilgisiyle karşılaştı. Yarışmamıza başvuran birbirinden değerli 42 eser arasından 14'ü, başkanlığını yönetmen Ferzan Özpetek'in yapacağı jüri önüne çıkmaya hak kazandı. Hepsine başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

Yarışma; bir yanda usta yönetmenleri ağırlarken, diğer yanda başlangıç yapıtlarıyla yeteneklerini kanıtlamış olan isimleri izleyiciyle buluşturacak. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın bir diğer ilgi çekici yanı da ilk uzun metraj filmlerini tamamlayan yönetmenleri keşfediyor olması.

SONUÇLAR 22 EYLÜL'DE BELLİ OLACAK

En İyi Film seçilecek eserin 350 bin TL'lik ödülün sahibi olacağı yarışmanın sonuçları 22 Eylül gecesi yapılacak kapanış töreninde belli olacak. Yarışmanın jüri üyeleri ise, yönetmen Ferzan Özpetek (Başkan), görüntü yönetmeni Eyüp Boz, müzisyen Hasan Saltık, öğretim görevlisi Hülya Uğur Tanrıöven, oyuncular Nejat İşler ile Nurgül Yeşilçay ve yapımcı Zeynep Özbatur Atakan'dan oluşuyor.

İŞTE ALTIN KOZA İÇİN YARIŞACAK FİLMLER

Film ismi Yönetmen

Ana Dilim Nerede/ Yön: Veli Kahraman

Araf/ Yön: Yeşim Ustaoğlu Ateşin Düştüğü Yer/ Yön: İsmail Güneş Aziz Ayşe/ Yön: Elfe Uluç

Babamın Sesi/ Yön: Orhan Eskiköy & Zeynel Doğan

Devir/ Yön: Derviş Zaim Gözetleme Kulesi/ Yön: Pelin Esmer Lal Gece/ Yön: Reis Çelik

Rüzgarlar/ Yön: Selim Evci

Siirt'in Sırrı/ Yön: İnan Temelkuran & Kristen Stevens

Şimdiki Zaman/ Yön: Belmin Söylemez

Yabancı/ Yön: Filiz Alpgezmen

Yeraltı/ Yön: Zeki Demirkubuz

Yük/ Yön: Erden Kıral

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title