Altı İlde Yapılan Operasyonda 41 Kişi Gözaltına Alındı

Altı İlde Yapılan Operasyonda 41 Kişi Gözaltına Alındı

Balıkesir Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne Bağlı Ekipler, Balıkesir ile Birlikte Şanlıurfa, Mardin, İzmir, Antalya ve Afyonkarahisar'da Eş Zamanlı Operasyon Düzenledi. Operasyonlarda 41 Kişi Gözaltına Alındı.

Altı İlde Yapılan Operasyonda 41 Kişi Gözaltına Alındı

Balıkesir Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Balıkesir ile birlikte Şanlıurfa, Mardin, İzmir, Antalya ve Afyonkarahisar'da eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda 41 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Balıkesir Kaçakçılık ve Organize Suçlar Ekibi ile Edremit, İzmir Mardin, Antalya, Şanlıurfa ve Afyon polisinin de ortaklaşa başlattığı operasyonda uyuşturucu tacirliği, çek-senet tahsilatı ve adam yaralama olayları gerçekleştirdiği iddia edilen organize suç örgütü üyesi 41 kişi Edremit Kaçakçılık Organize Suçlar Müdürlüğü'ne getirildi. Operasyon esnasında narkotik köpeklerinin de kullanıldığı öğrenildi.

Balıkesir KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, Körfez bölgesinde çek-senet tahsilatı ve uyuşturucu tacirliği yapıp silahla adam yaralama olaylarına karıştığı iddia edilen bir gruba yönelik çalışma yaptı. Edremit Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde çok sayıda kişi yakalanarak gözaltına alındı. KOM şube ekiplerinin nokta operasyonlar yaptığı çalışmaların neticesinde, Balıkesir'in Edremit ilçesiyle diğer körfez ilçeleriyle birlikte Şanlıurfa, Mardin, İzmir, Antalya ve Afyon illerinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Bu illerde yakalanarak gözaltına alınan şüpheliler Balıkesir'in Edremit ilçesine getirildi. 41 şüphelinin sorgulamalarının devam ettiği, Edremit Cumhuriyet Başsavcılığı'nın operasyonla ilgili soruşturmasının sürdüğü bildirildi. Gözaltındaki şüphelilerin sorgulamalarının ardından adli makamlara teslim edilecekleri öğrenildi. (CİHAN)

Kaynak: CHA