Alperen Ocakları'ndan Gençlere 'Oyuna Gelmeyin' Çağrısı

Alperen Ocakları'ndan Gençlere 'Oyuna Gelmeyin' Çağrısı

Alperen Ocakları Aydın İl Başkanı Erdal Çomak 21 Mart Nevruz Bayramı Dolayısıyla Yaptığı Basın Açıklamasında Bazı Şer Odaklarının Bu Günü Fırsat Bilerek Milli Birliğimizi Bozmak İstediğini Belirterek "Kimse Bu Şer Odaklarının Oyununa ve Provokasyonlara Gelmesin" Dedi.

Alperen Ocakları'ndan Gençlere 'Oyuna Gelmeyin' Çağrısı

Alperen Ocakları Aydın İl başkanı Erdal Çomak 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında bazı şer odaklarının bu günü fırsat bilerek milli birliğimizi bozmak istediğini belirterek "Kimse bu şer odaklarının oyununa ve provokasyonlara gelmesin" dedi.

Milletleri meydana getiren en önemli unsurlardan birisinin kültür olduğunu ve bu kültürün de yaşatılması gerektiğini ifade eden Alperen Ocakları İl Başkanı Erdal Çomak açıklamasında "Türkler tarafından çok eski tarihlerden itibaren kutlanan ve genelde Yeni Gün olarak adlandırılan Nevruz, yakın tarihimizde yani Osmanlılar'da da bahar bayramı ve yeni yılın başlangıcı olarak kutlanmıştır. Zira gün dönümüdür. Nevruz geleneği ne Sünnilikle, ne Alevilikle, ne Bektaşilikle doğrudan doğuş bağlantısı olmayan, İslamiyet'ten çok öncelere giden bir gelenektir. Yani bir dinin, mezhebin veya etnik gurubun bayramı değildir. Bu yüzden de herhangi bir şekilde bir mezhep adına, bir din adına, bir etnik grup adına bağlı gösterilmesi, istismar edilmesi bir ayrılık unsuru olarak takdim edilmeye çalışılması yanlıştır. Tarihin ve kültürün bütün gerçeklerine aykırıdır. Bu bayram kökeni Orta Asya da yaşayan insanların yıllardır süre gelen bayramıdır. Kimsenin tekelinde değildir. Ülkemizde nevruz kutlamaları bazı şer odaklarının provokasyonu ile, ülkemizin huzurunu bozmak için bir fırsat olarak değerlendirilmek istenmektedir. Bu bayramı kutlayan herkes bu oyuna gelmeyecektir. Ortak kültürümüz olan nevruz bayramını, bayram olarak, ayrılıklara düşmeden, kavga etmeden, içimizdeki ve dışarıdakilerin oyununa gelmeden kutlamalıyız" dedi.

(İK-YK)

21.03.2007 20:34 TSİ