Alper Potuk'tan F.bahçe Açıklaması!

Eskişehirspor'un genç yıldızı Alper Potuk, Fenerbahçe'ye transfer olacağı iddialarıyla ilgili açıklmalarda bulundu.

Alper Potuk'tan F.bahçe Açıklaması!

Ara transfer döneminin gözde futbolcularından olan Alper Potuk, Eskişehirspor yönetimine söylediği iddia edilen "Fenerbahçe'ye gitmek istiyorum" açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Sporx.com editörlerinden Fatih Şamlıoğlu'nun sorularını yanıtlayan Alper, "Takımın başına Ersun hoca geldi ve şu anda kendisi ile de görüşme fırsatı bulamadım. Ancak, bir kaç gün içerisinde Eskişehir'e gideceğim ve yönetimimiz ile bir görüşme yapacağım. Daha önceden de bu görüşmeyi planlamıştık. Ancak yönetime "Fenerbahçe'ye gitmek istiyorum" şeklinde bir talepte bulunmadım" dedi.

Bazı takımlardan teklifler olduğunu ancak şu anda bu teklifleri değerlendirecek olan tarafın tam anlamıyla Eskişehirspor Kulübü olduğunu belirten Alper Potuk, "Menajerim aracılığıyla bazı teklifler geliyor ve bu tekliflerden kulübümün de haberi var. Ancak şu anda bu konularla alakalı bir görüşmem olmadı. Eskişehirspor'un menfatine hangi teklif uygunsa o değerlendirilir. Şu anda tek düşüncem o" ifadelerini kullandı.

BİR BAKIŞTA ALPER POTUK Eskişehirspor'un 10 milyon euroluk bonservis bedeli ile Alper Potuk'u satamayacağını düşünen futbolseverlerin büyük bir kısmı, Trabzonspor, Fenerbahçe ya da Galatasaray'ın da talep edilen bonservis bedelini hiçbir şekilde vermeyeceği konusunda fikir birliği yapıyor. Peki ara transfer döneminin yıldızı olması beklenen ve değeri 10 milyon euroluk olarak belirlenen Alper Potuk kimdir? Kısaca bir bakalım... 2008 yılında Eskişehirspor'un altyapısına transfer olan Alper Potuk, 2009 yılında profesyonel sözleşmenin altına imza attı. U20 ve U21 Milli Takımları'nın yanı sıra Eskişehirspor'da da az süre almasına rağmen teknik kapasitesi ve oyun zekası ile dev takımların dikkatini çeken Alper, 2009'dan bu yana sadece 53 maça çıktı ve şu anda yerli futbolcular arasında Türkiye'nin en yüksek bonservis bedeline sahip olma potansiyelini elinde bulunduruyor. ALPER İÇİN BİR GÖRÜŞ:
RIZA ÇALIMBAY (TEKNİK DİREKTÖR)

Alper Potuk'u Eskişehirspor'a kazandıran teknik direktör Rıza Çalımbay da 21 yaşındaki oyuncu hakkında övgü dolu sözler sarfediyor. Alper'in Türkiye'nin en yetenekli futbolcularından biri olduğunu belirten Çalımbay, "Alper için konuşulan bonservis bedelleri şu anda herkese yüksek gelebilir ancak zaman geçtikçe herkes çok daha iyi anlayacak. Alper şu anda yüzde 60 performansla oynuyor ve zamanla daha da iyi olacak. Alper, sadece yetenekleriyle değil karakteri ve sosyal yaşantısı ile ideal bir futbolcu" dedi.