ALPAY AZAP HABERLERİ

Alpay Azap haber, Alpay Azap son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Alpay Azap - 05.02.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
AYAKTA DURMAKTA ZORLANDI Ahmet Mekin, cenaze namazı boyunca ayakta durmakta güçlük çekti. Namazın ardından eşinin tabutunu omuzlayan Mekin, gözyaşlarına hakim olamadı. Kızının otomobiline binerek cenaze aracını takip eden Ahmet Mekin, aracın içerisinde de gözyaşı döktü.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- -Cenaze namazından detaylar -Ahmet Mekin'in taziyeleri kabul etmesinden detaylar -Ahmet Mekin'in cenaze namazında ağlamasından detaylar -Ahmet Mekin'in kızının otomobilinde ağlamasından detaylar -Genel detaylar Haber-Kamera: Semih ŞAHİN / ERDEK(Balıkesir), =============================== 'Koronavirüs için maske kullanmak gereksiz, hatta zararlı bile olabilir'   SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilimsel Kurul Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, "Şu an Türkiye için maske kullanımı çok gereksiz.
Alpay Azap - 04.02.2020
"Yeni Koronavirüs İnfeksiyonları: Son Durum Sempozyumu"
Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı ve Ankara Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, Türkiye'nin, koronavirüs ile ilgili riskli bir bölge olmadığını ve şu ana kadar yeni koronavirüs vakasına rastlanmadığını söyledi.
Alpay Azap - 04.02.2020
'Koronavirüs için maske kullanmak gereksiz, hatta zararlı bile olabilir'
SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilimsel Kurul Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, "Şu an Türkiye için maske kullanımı çok gereksiz. Hele ki N95 ve FFP3 olarak bilinen özel maskeleri asla kullanmayın.
Alpay Azap - 04.02.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Çinli turistlerden görüntü -Turizmci Coşkun Kırtıl ile röportaj -Ali Murat Yıldız ile röportaj -Genel detay Haber-Kamera: Ahmet KORKMAZER/NEVŞEHİR, ======================================== 'Koronavirüs için maske kullanmak gereksiz, hatta zararlı bile olabilir'   SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilimsel Kurul Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, "Şu an Türkiye için maske kullanımı çok gereksiz.
Alpay Azap - 04.02.2020
Uzmanlardan "Türkiye'de maskeyle gezmeye gerek yok" değerlendirmesi
Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, "Ülkemizde şu anda koronavirüsle ilgili herhangi bir tehdit yok. Dolayısıyla Türkiye'de koronavirüs için maske ile gezmeye gerek yoktur.
Alpay Azap - 18.11.2019
Prof. Dr. Alpay Azap: "Dünyada yılda 700 bin kişi dirençli bakteri enfeksiyonu yüzünden hayatını...
Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, "Dünyada yılda 700 bin kişi dirençli bakteri enfeksiyonu yüzünden hayatını kaybediyor.
Alpay Azap - 18.11.2019
18 Kasım Avrupa Antibiyotik Farkındalık Günü
Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı (KLİMİK), Prof. Dr. Alpay Azap, "Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü'nün (OECD) 2016'da hazırladığı rapora göre Türkiye, OECD ülkeleri arasında açık ara en fazla antibiyotik kullanımı olan ülke.
Alpay Azap - 04.05.2019
Antibiyotik Direnciyle Savaş Ellerde Başlıyor
Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, el hijyenini sağlamanın, sıklıkla gereksiz antibiyotik kullanımı gözlemlenen ishal hastalıklarını yüzde 50, solunum enfeksiyonlarını ise yüzde 25 düzeyinde engellediğini bildirdi.
Alpay Azap - 14.03.2019
Prof. Dr. Azap: Aşıya Direnç Nedeniyle Toplumda Büyük Salgınlar Olacak
TÜRK Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, çocuklarına aşı yaptırmayan ailelerin sayısında ciddi artış olduğunu belirtip, sayının her yıl ikiye katlandığına dikkati çekerek, "Aşı olmayan çocuklar hastalanacak ve ne yazık ki ölenler olacak.
Alpay Azap - 14.03.2019
Dha Yurt Bülteni -12
Görüntü Dökümü ------------ Çadırda yaşıysan Suriyeli aile   Suriyeli Said El Ahmet ile röportaj Çocukların çadır içerisinde oynaması Çocuklar çadırı temizlemesi Suriyeli ailenin yaşadığı dram Genel ve detay görüntüler GÖRÜNTÜ BOYUTU: 143 MB Haber: Kamera: Ömer ŞULUL-ŞANLIURFA-DHA) ================================================== 6)PROF. DR. AZAP: AŞIYA DİRENÇ NEDENİYLE TOPLUMDA BÜYÜK SALGINLAR OLACAK TÜRK Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, aşı yaptırmayan ailelerin sayısında ciddi artış olduğunu, sayının her yıl ikiye katlandığına dikkati çekerek, "Aşı olmayan çocuklar hastalanacak ve ne yazık ki ölenler olacak.
Alpay Azap - 14.03.2019
Dha Yurt Bülteni - 10
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------------------- YÜKSEKOVA -Kar yağışı -Kar yağışı altında yürüyenler -Karda ilerleyen araçlar -Çevreden detaylar HAKKARİ -Hakkari'deki kar yağışı -Kent merkezinden detaylar -Kar altında yürüyenler ve detaylar -Bir vatandaşın konuşması Haber-Kamera: Yaşar KAPLAN-Mehmet ÖZKAN/HAKKARİ, -  ==================== Prof. Dr. Azap: Aşıya direnç nedeniyle toplumda büyük salgınlar olacak Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, çocuklarına aşı yaptırmayan ailelerin sayısında ciddi artış olduğunu belirtip, sayının her yıl ikiye katlandığına dikkati çekerek, "Aşı olmayan çocuklar hastalanacak ve ne yazık ki ölenler olacak.
Alpay Azap - 19.11.2018
Hekimler Antibiyotik Reçete Ederken İki Kez Düşünüyor"
Toplantıya, Halk Sağlığı Genel Müdürü Hüseyin İlter, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Rahmi Kılıç, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ümran Benli, Gıda Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk, Prof. Dr. Serhat Ünal, Prof. Dr. Ateş Kara, Prof. Dr. Alpay Azap, Prof.
Alpay Azap - 13.11.2018
Türkiye'de 10 Reçetenin An Az 3'ünde Antibiyotik Var"
Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, Türkiye'nin, OECD ülkeleri arasında kişi başına antibiyotik tüketiminin en fazla olduğu ülke olduğunu belirterek, "10 reçetenin en az 3'ünde antibiyotik olduğu biliniyor.
Alpay Azap - 14.10.2018
Kış Ayları İçin Aşı Uyarısı
Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (KLİMİK) Derneği Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, "Grip ve zatürre aşısı, sadece grip ve zatürreden korumuyor.
Alpay Azap - 12.09.2018
Sepsisin Görülme Sıklığı 20 Yılda Yüzde 140 Arttı"
Toplantıya, TYBD'den Prof. Dr. İsmail Cinel, KLİMUD'den Prof. Dr. Güner Söyletir, TMC'den Prof. Dr. Mustafa Özyurt, HİDER'den Prof. Dr. Halis Akalın, KLİMİK'ten Prof. Dr. Alpay Azap ve TİHUD'dan Prof.
Alpay Azap - 30.03.2018
Dha Yurt Bülteni-3
HEP ERTELEDİĞİ BİR HAYAL Doğayı ve toprakla uğraşmayı çok sevdiğini belirten Hatice Turan, en büyük hayalinin ise kimsesiz bir çocuğun tüm eğitim masraflarını karşılamak olduğunu söyledi. Hastalıkla mücadelesini başardıktan sonra bugüne kadar hep ertelediği bu hayalini gerçekleştireceğini söyleyen Turan, bunun kendisini çok mutlu edeceğini belirtti.  GÜNDE 60 HASTA KEMOTERAPİ ALIYOR Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kliniği İdari Sorumlusu Doç. Dr. Banu Öztürk, kemoterapi ünitesinde bir günde 50-70 arasında hastanın tedavi gördüğünü belirterek, "Kemoterapi ünitemizde sadece kemoterapi değil destekleyici tedaviler de yapılıyor. Ortalama 60 hasta ayakta tedavi görüyor. 1 sorumlu hekimimiz, 5 hemşiremiz bulunuyor. Tıbbi Onkoloji olarak ise 5 poliklinikte 5 uzmanımız var" dedi. Kanserde farkındalığın çok arttığını ve erken evrede tanı konulan pek çok hasta bulunduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Öztürk, şunları kaydetti: "Bu hastalara kemoterapi bile vermemize gerek olmuyor. Farkındalık arttı, erken evrede tanı konulma sayısı arttı. Tedavilerde de çığır açan gelişmeler oldu. Eskiden birkaç yıl içinde kaybettiğimiz evre 4 bir hastayı günümüzde yeni tedavilerle yıllarca yaşatmak mümkün olabiliyor. Adeta diyabet gibi kronik bir hastalık haline getirmek mümkün olabiliyor." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------- -Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi kemoterapi ünitesinden detay görüntüler -Kemoterapi ünitesinde tedavi gören hastalardan detaylar -Kolon kanseri hastası Hatice Turan ile röportaj Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kliniği İdari Sorumlusu Doç. Dr. Banu Öztürk ile röportaj Haber: Selma KUNAR- Kamera: Alparslan ÇINAR/ANTALYA,   =========================================================== Prof. Dr. Azap: Çocuklarına aşı yaptırmayan aile sayısı 23 bine çıktı (Tekrar)  TÜRK Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, Türkiye'de son dönemde aşı karşıtlığında artış gözlendiğini belirterek, "2016'da çocuklarına aşı yaptırmayan 11 bin aileyken, 2017 yılında bu rakam 23 bine çıktı.
Alpay Azap - 30.03.2018
Prof. Dr. Azap: Çocuklarına Aşı Yaptırmayan Aile Sayısı 23 Bine Çıktı
TÜRK Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, Türkiye'de son dönemde aşı karşıtlığında artış gözlendiğini belirterek, "2016'da çocuklarına aşı yaptırmayan 11 bin aileyken, 2017 yılında bu rakam 23 bine çıktı.
Alpay Azap - 29.03.2018
Prof. Dr. Azap: Çocuklarına Aşı Yaptırmayan Aile Sayısı 23 Bine Çıktı
TÜRK Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, Türkiye'de son dönemde aşı karşıtlığında artış gözlendiğini belirterek, "2016'da çocuklarına aşı yaptırmayan 11 bin aileyken, 2017 yılında bu rakam 23 bine çıktı.
Alpay Azap - 29.03.2018
Prof. Dr. Azap: Çocuklarına Aşı Yaptırmayan Aile Sayısı 23 Bine Çıktı
TÜRK Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, Türkiye'de son dönemde aşı karşıtlığında artış gözlendiğini belirterek, "2016'da çocuklarına aşı yaptırmayan 11 bin aileyken, 2017 yılında bu rakam 23 bine çıktı.
Alpay Azap - 29.03.2018
Dha Yurt Bülteni - 10
Haber-Kamera: Vural BOZOK / GÖKÇEADA(Çanakkale), ================================================ Prof. Dr. Azap: Çocuklarına aşı yaptırmaya aile sayısı 23 bine çıktı TÜRK Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, Türkiye'de son dönemde aşı karşıtlığında artış gözlendiğini belirterek, "2016'da çocuklarına aşı yaptırmayan 11 bin aileyken 2017 yılında bu rakam 23 bine çıktı.
Alpay Azap - 29.03.2018
Her Sene 2,3 Milyon İnsan Aşılar Sayesinde Korunuyor"
Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, Türkiye'de aşı yaptırmayan aile sayısının 23 bine çıktığını belirterek, "Aşılar insanoğlunun geliştirdiği önemli buluşlardandır, hayat kurtarıcıdır.
Alpay Azap - 17.11.2017
Antibiyotik Farkındalık Günü
Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Alpay Azap, bakterilerin giderek antibiyotiklere dirençli hale gelmesinin, tıbbi bir felaket olduğunu söyledi.
Alpay Azap - 17.11.2017
18 Kasım Avrupa Antibiyotik Farkındalık Günü
TÜRK Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı Prof.Dr. Alpay Azap, dünyada en çok antibiyotik kullanan ülkelerden biri olduğunu belirterek "OECD ülkeleri arasında birinci sıradayız.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Alpay Azap Haberleri | Alpay Azap Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Alpay Azap haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Alpay Azap kimdir, hayatı ve biyografisi. Korkutan koronavirüs tablosu! Türkiye'deki vaka sayısı İtalya ve İspanya'dan hızlı artıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 04:48:16. #1.15#
title