Almatı'da Türkçe Şiir Şöleni

Almatı'da Türkçe Şiir Şöleni

28.04.2011 14:10 | Son Güncelleme: 28.04.2011 14:10
Almatı'da Türkçe Şiir Şöleni

Kazakistan'ın Almatı kendinde "Bir Nevruz Günü" adlı şiir şöleni düzenlendi.

Kazakistan'ın Almatı kendinde "Bir Nevruz Günü" adlı şiir şöleni düzenlendi. Şölene başta kentteki Abılayhan Alem Dilleri (AAD) Üniversitesi Doğu Dilleri Fakültesi bünyesindeki Türk Dili Bölümü öğrencileri olmak üzere Almatı'da Türkçe eğitim gören öğrenciler katıldı.

Şiir şölenine aralarında Türkiye'nin Almatı Başkonsolosu Yeşim Kebapçıoğlu, MEB Yurtdışı Eğitim Öğretim Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Altınsoy'un da bulunduğu çok sayıda Kazak ve Türk vatandaşı katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Türkiye Türkçesi Eğitim ve Öğretim Merkezi'nin (TÖMER) öğretmenlerinden Mehmet Özbal, Kazak-Türk halkları arasında kardeşliğin, birlik ve beraberliğin bu tür etkinlilerle daha ileri boyutlara taşınacağını belirterek; iki ülke arasında dostluğun ebedi olması temennisinde bulundu.

Anne, sevgi, vatan, yaşam, temalı şiirlerin okunduğu programda, Aikorkem İzimbergenova adlı öğrencinin okuduğu "Hayat Bana Yalan Söyledi" adlı şiir ve Janel Jenisova'nın okuduğu "Ay Anam" şiiri salonda duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Program TÖMER tarafından hazırlanan hediyelerin, konuklar tarafından öğrencilere verilmesiyle son buldu

Almatı'da Türkçe Şiir Şöleni
Almatı'da Türkçe Şiir Şöleni
Almatı'da Türkçe Şiir Şöleni

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title