Almanya'ya Puan İçin Geldik

Yarın Wolfsburg'a Konuk Olacak Olan Beşiktaş'ta Mustafa Denizli, Almanya'ya Puan İçin Geldiklerini Söyledi.

Almanya'ya Puan İçin Geldik
20.10.2009 22:48 | Son Güncelleme: 20.10.2009 22:48

Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki 3. maçında yarın Almanya temsilcisi Wolfsburg'a konuk olacak olan Beşiktaş'ta teknik direktör Mustafa Denizli, Almanya'ya puan için geldiklerini söyledi.

Mustafa Denizli, Wolfsburg Arena Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında üç puanın peşinde olduklarını ifade ederken, yarınki maçta Türkiye ile Almanya'nın şampiyon takımlarının karşı karşıya geleceğini söyledi. Denizli, "Alınacak her puan son derece önemli ama ben bu tür hesaplar yapmam. Bizim her maçtaki oyun anlayışımız üç puan üzerinedir." diye konuştu.

Wolfsburg maçının puan barajını yakalamak açısından son derece önemli olduğunu hatırlatan Denizli, "Yarın ekibimin bunu gerçekleştiren bir mücadele ortaya koyacağına ve başaracağına tüm kalbimle inanıyorum. Kısacası buraya puanlar veya en kötü şartlarda puan almak için geldik ve bunu başaracağız." şeklinde konuştu.

Tamam mı, devam mı demek için altı maçın da sonuçlanması gerektiğini belirten Denizli, "Bu maçların İstanbul ayağı oynanmadan tamam ya da devam demek doğru olmaz." dedi.

Futbolcularını bir bütün olarak değerlendirdiğini ifade eden tecrübeli teknik direktör konuşmasını şöyle sürdürdü: "Futbolcularımla ilgili değerlendirmeyi yerli ve yabancı diye yapmam. Oyuncularımın hepsi görev yapacak düzeyde. Benim için önemli olan rakibin durumuna göre kullanacağım futbolcu profilini ortaya çıkarmaktır. Genellikle bunu bir harman şeklinde bir yıldır kullanıyoruz. Belki Türk futbolcuların sayısı çok olacaktır belki de diğer oyuncuların. Görev bölümü içerisinde hepsi görev alacaktır."

Wolfsburg'un da yeni sezona bir takım sıkıntılar yaşayarak başladığını söyleyen Denizli, "Sezonu şampiyon olarak kapatan takımların önemli bir bölümünde bu sendrom oluşuyor. Biz bunu değiştirmeye çalışıyoruz. Son oynadığımız iki maçı da kazanarak bu psikolojiyi bertaraf ettiğimizi düşünüyorum. Üzerine basa basa söylüyorum; Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı maçlarda hem İstanbul'da hem de Moskova'da oynadığı maçlarda hanesine yazdırması gereken puanları maalesef yazdıramadı. Ama Avrupa'da mutlaka var olacağımızı göstereceğiz. Bunu da Almanya'da yarın gerçekleştireceğiz." dedi.

Ernst ve Fink'i Alman futbol kamuoyunun yakından tanıdığını belirten Mustafa Denizli, konuşmasına şöyle devam etti: "Ernst ve Fink bizim kadromuzda görmek istediğimiz futbolculardı. Alman futbol kamuoyu ikisini de yakından tanıyor. Fabian çok kısa sürede hem takıma hem de İstanbul'a uyum sağladı. Geldiği günden bugüne kadar son derece başarılı bir çizgi ortaya koydu. Aynı düşünceyi Fink için de paylaşıyorum. Onun da bize çok fayda sağlayacağına inanıyorum. Bu amaçla transfer edildi. Aynı bölgeyi paylaştıkları için en azından birbirini lisan olarak anlayabilen bir ikili oluşturmaya çalıştık. Fink'in sadece uyum sürece biraz fazla oldu ama hiç önemli değil. İkisi de benim için son derece değerli oyunculardır."

B Grubu'nda oynan maçların çok zor geçtiğini belirten deneyimli teknik adam doğru zamanlarda alınacak 6 puanın bile gruptan çıkmaya yeteceğini ifade ederek, "Bu gruptaki takımların hangi profilde olduğunu anlayabilmek için oynanan maçlara bakmak gerekir. Wolfsburg - CSKA Moskova maçı hariç hep tek farklı galibiyetler alındı. Son derece zorlu bir grup olduğunu söylemek mümkün. Gruptan çıkma şansını doğru yerde doğru takımdan alınacak 7-8 puan olarak belirlemiştim. Doğru yerde alınacak 6 puan dahi gruptan çıkmak için yetebilir. Burada da averaj devreye girecektir. Dolayısıyla gruptan çıkma şansımız mümkün." ifadelerini kullandı.

Wolfsburg'un şampiyonluğunda, Dzeko, Grafite ve Misimoviç gibi isimlerin büyük payı olduğundan bahseden Denizli, "Hangi maçta hangi futbolcunun performansının son derece yüksek olacağını kestirebilmek çok zor ama şu bir gerçek ki Wolfsburg'un şampiyonluğunda Misimovic, Dzeko ve Grafite önemli rol oynadılar. Tabi bu bütünün iyi olmasından kaynaklanan bir sonuç. Takım iyi olduğu zaman bu oyuncuların ne kadar iyi olduğunu bütün Almanya yaşadı ve gördü." diye konuştu.

Toplantıya Mustafa Denizli ile birlikte katılan Uğur İnceman ise yaptığı açıklamada, "Wolfsburg hücum hattında çok iyi bir takım ama her takımda olduğu gibi onlarında zaafları var. Bunların üzerinde çalışıyoruz. Umarım bunları iyi değerlendirerek yarınki maçtan istediklerimizi alırız. Son zamanlarda fazla oynayamadığım doğrudur ama sonuçta hepimiz bu takıma layık olmaya çalışıyoruz. Sonuçta hocanın takdiridir bu. Herkes çalışmaya devam ediyor. Bundan sonraki dönemde de aynısı olur mu bilemem ama buna herkesin saygı göstermesi gerekiyor." diye konuştu.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title