Almanya Nefesini Tuttu

Almanya, Bu Akşam Oynanacak Olan Türkiye-almanya Euro 2008 Yarı Final Karşılaşması İçin Nefesini Tuttu.

Almanya Nefesini Tuttu

Almanya, bu akşam oynanacak olan Türkiye-Almanya Euro 2008 yarı final karşılaşması için nefesini tuttu.

Heyecanın dorukta olduğu Almanya'nın başkenti Berlin'de de hazırlıklar son hızla tamamlandı.

Başkentin tarihi Brandenburg Kapısı önünde yarım milyon kişinin izleyeceği 3 dev ekran kuruldu.

Türk ve Alman sanatçıların da sahne alacağı dev ekranın önünde yüzlerce insan toplanırken, Kreuzberg'de yaşayan Serkan adlı bir Türk, "Bence karşılaşma süper geçecek. Her şey bu bayrak için. Almanlar bizi tanımıyor, biz kötü olsak da her zaman yeneriz, gücümüz sonsuz. Arkadaşlarım da Türkiye'yi tutuyor" dedi.

Alman takımını destekleyen Carsten isimli bir Alman ise, konuşmak için erken olduğunu belirterek, "Bekleyelim görelim. Ama dürüst olmak gerekirse Almanya kazansın derim" şeklinde konuştu.

Pop sanatçısı Cihan Özcan, karşılaşma öncesi Brandenburger önünde sahneye çıkacağını ve yüreğinin ay yıldızlı formalılar için attığını ifade ederek, "Çok zor olacak. Bence 90 dakikayı geçecek ama Türkiye yenecek. Son dakikalarda atar yine Türkiye golü, çok seviniriz. Hiç finale çıkmamışız, bu bizim için çok iyi olur" dedi.

Duisburg'dan Bianca Bizi, "Elbette her iki takım da kazanmak için her türlü mücadeleyi verecektir. En iyi olan kazanacaktır. Umarım Almanya kazanır" derken, Dusiburg'dan Kai Heinrich, "Umarım Almanlar kazanır. Bugün bomba gibi bir havanın yaşanmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Heinrich'in arkadaşları ise, Türk takımındaki sakatlıkların sorun olabileceğine vurgu yaptı ve "Türk takımı oldukça zayıf. Bu durumda Türklerin kaybedecek bir şeyleri olmayacak" dedi.

(SE-NO-NO-D)