Almanya-Elazığ Uçak Seferleri Başladı
Haberler » Güncel » Haber

Almanya-Elazığ Uçak Seferleri Başladı

Almanya ile Elazığ Arasındaki İlk Direkt Uçak Seferi Bugün Gerçekleştirildi.

Almanya-Elazığ Uçak Seferleri Başladı

ALMANYA ile Elazığ arasındaki ilk direkt uçak seferi bugün gerçekleştirildi.

Öger Türk Tur, Almanya ile Elazığ arasındaki ilk uçak seferini bugün gerçekleştirdi. Frankfurt'tan saat 04.50'de 137 yolcusuyla havalanan GXL110 sefer sayılı uçak Saat 09.50'de Elazığ Havaalanı'na indi.

Uçağın yolcularını Vali Muammer Erol, Yardımcısı Mehmet Ali Sağlam, Belediye Başkan Vekili Atik Bilici, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun, ETSO Başkanı Ali Şekerdağ, Öger Türk Tur yetkilileri ve yolcu yakınları karışladı. Karşılamada mehter ekibi bir gösteri yaptı

Öger Türk Tur Frankfurt Müdürü Gökhan Gezer, Elazığ programını geçen yıl ele almak istediklerini ancak, bir takım aksıklıklar nedeniyle bu yıla kaldığını söyledi. Gezer, "Bugün de ilk seferimizi gerçekleştirdik. Uçtuğumuz XL şirketiyle Öger Tur'un çok içli bir çalışması var. Daha önceleri Frankfurt'ta sadece İstanbul, İzmir, Adana, Ankara illerinin isimlerini görürken bugün Elazığ ismini görmek bizi çok gururlandırdı. Yurt dışından Anadolu illerine ilk uçuşları hep Öger Türk Tur gerçekleştirdi. Yeni hatlarla Avrupa'yı Türkiye'ye bağlamak lazım" dedi.

Elazığ Valisi Muammer Erol, "Umarım bundan sonra bu kolaylıktan da istifade ederek gurbetçilerimizin Elazığ'a geliş sıklıklarını ve Elazığ da kalış sürelerini artırırız. Böylece gurbetçilerimizin memleketlerine bağlılıklarını arttırarak kendilerinin ve çocuklarının hayatlarına renk katarız. Bu gelişmeyi sağlayan Öger Türk Tur yetkililerine başta Elazığlılar olmak üzere Bingöllüler, Tuncelililer, Muşlular ve diğer bölge illerde yaşayan vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Kalıcı terminal binamızı yaptıktan sonra burada yolcularımıza daha kaliteli bir hizmet vereceğiz" dedi.

Almanya ile Elazığ arasındaki uçak seferleri her pazartesi günü karşılıklı olarak gerçekleştirilecek.