Almanya: Ayasofya'nın Kullanımı Türkiye'nin Meselesi

Almanya: Ayasofya'nın Kullanımı Türkiye'nin Meselesi

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel
Almanya: Ayasofya'nın Kullanımı Türkiye'nin Meselesi

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, "Ayasofya'nın kullanımının Türkiye'nin meselesi olduğunu söylemek lazım." dedi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, Federal Basın Evi'nde basın toplantısı düzenledi. Schaefer, "Ayasofya'nın kullanımının Türkiye'nin meselesi olduğunu söylemek lazım." dedi.

"AYASOFYA, YÜZYILLAR BOYUNCA CAMİ OLARAK KULLANILDI"

Schaefer, Federal Basın Evi'nde düzenlenen basın toplantısında, bir gazetecinin, "Türkiye'de 80 yıl sonra Ayasofya'nın cami olarak kullanılmak istenmesinin tesadüf mü olduğuna inanıyorsunuz" şeklindeki soruya, Ayasofya'nın yüzyıllar boyunca cami olarak kullanıldığını, kendisinin neye inandığının ise önemli olmadığı yanıtını verdi.

"AYASOFYA'NIN KULLANIMININ TÜRKİYE'NİN MESELESİ OLDUĞUNU SÖYLEMEK LAZIM"

"Prensip olarak, Ayasofya'nın kullanımının Türkiye'nin meselesi olduğunu söylemek lazım." diyen Schaefer, Ayasofya'nın aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunduğunu ve kullanımının da dünya kültür mirası statüsüne dokunulmadan yapılmasını dilediklerini bildirdi.

Almanya: Ayasofya'nın Kullanımı Türkiye'nin Meselesi

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (2)
MÜFTÜ DEDE: Ayasofya fatih sultanin müslüman türk milletine cami olarak hediyesidir, , cünkü istanbulu o fethetmistir ayasofyanin cami olarak kullanilmasina o karar vermistir, , orasini müzeye cevirenler ne yazikki ismi türk fakat kendisini ingiliz veya yunanli gibi hisseden satilmislardir. ayasofya muhakkak tekrar acilacaktir, o günler insallah yakindir.
ENSAR BADEMCİ: lan müze diye dünya para kazanıyoruz marmaray yapıyor ensarcıları zengin ediyouz cami filan olamaz cbaskanı hz isterse olur
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title