Almanya'daki Yangının Ardından

Almanya'daki Yangının Ardından

Almanya'nın Ludwigshafen Kentinde Meydana Gelen Yangın Faciasında Ailesi Tarafından Aşağıya Atılarak Kurtarılan 8 Aylık Onur Bebeğin Gaziantep'teki Dedesi, Torununun Kurtulmasına Sevinirken Kızını Kaybetmenin Üzüntüsünü Yaşıyor.

Almanya'daki Yangının Ardından

Almanya'nın Ludwigshafen kentinde meydana gelen yangın faciasında ailesi tarafından aşağıya atılarak kurtarılan 8 aylık Onur bebeğin Gaziantep'teki dedesi, torununun kurtulmasına sevinirken kızını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

Yangın sırasında annesi Nergiz ve babası Muhammet Çalar tarafından camdan aşağı atılarak kurtarılan 8 aylık Onur bebeğin Gaziantep'teki dedesi Hannan Çalar, torununun hayatının kurtulmasından dolayı sevindiğini ancak kızını ve akrabalarının birçoğunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirtti.

Hannan Çalar, yangında oğlu Muhammet ve gelini Nergiz'in yaralı olarak kurtulduğunu, kızı Hülya Kaplan'ın ise hayatını kaybettiğini kaydetti. Şu anda tedavisi süren yaralıların durumlarının iyi olduğu haberini aldıklarını kaydeden Çalar, "Milletvekillerine bağıra bağıra sesleniyorum, bu işle uğraşsınlar. Almanya'da bir evden 9 cenazenin çıkmasını araştırsınlar" diye konuştu.

(TB-OÇ-GS-Y)

Kaynak: İHA