Almanya'daki Yangının Ardından

Almanya'daki Yangının Ardından

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yapılan Açıklamada, Almanya Federal Cumhuriyeti'nin Ludwigshafen Şehrinde 9 Türk Vatandaşının Ölümü ve 60 Kişinin Yaralanmasıyla Sonuçlanan Yangınla İlgili Olay Yerinde Uzman Ekipler Tarafından Yapılan İncelemelerde, Gözlem ve Kaygıların Alman Makamlarına İletildiği Belirtildi.

Almanya'daki Yangının Ardından

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Almanya Federal Cumhuriyeti'nin Ludwigshafen şehrinde 9 Türk vatandaşının ölümü ve 60 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan yangınla ilgili olay yerinde uzman ekipler tarafından yapılan incelemelerde, gözlem ve kaygıların Alman makamlarına iletildiği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Almanya Federal Cumhuriyeti'nin Ludwigshafen şehrinde, 9 vatandaşımızın kaybı ve 60 kişinin yaralanmasına yol açan yangın, gerek Türkiye'de gerek Almanya'da çok büyük üzüntü yaratmıştır. Bu müessif olay, Türkiye ve Almanya arasında işbirliği içinde ele alınmaktadır. Sayın büyükelçimiz ve 2 başkonsolosumuz, olay mahallinde bu anlayışla incelemede bulunmuşlar, gözlem ve kaygılarını Alman makamlarıyla paylaşmışlardır. Sayın

büyükelçimiz, görevini uluslararası hukuk ve teamüller çerçevesinde gereken sorumluluk ve özenle yürütmektedir. Bu vesileyle, olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyor, yaralananlara acil şifalar temenni ediyoruz" denildi.

(TB-OK-Y)

Kaynak: İHA