Almanya'daki Yangında Hayatını Kaybeden Türkler'in Cenazeleri Gaziantep'e Getirildi (2)

Almanya'daki Yangında Hayatını Kaybeden Türkler'in Cenazeleri Gaziantep'e Getirildi (2)

Almanya'nın Ludwigshafen Kentinde Çıkan Yangında Hayatını Kaybeden 9 Türk Vatandaşının Cenazeleri Uçakla Gaziantep'e Getirildi. Devlet Bakanı Mehmet Şimşek ve Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz'un da Yer Aldığı Karşılama Töreninde Gözyaşları Sel Oldu.

Almanya'daki Yangında Hayatını Kaybeden Türkler'in Cenazeleri Gaziantep'e Getirildi (2)

Almanya'nın Ludwigshafen kentinde çıkan yangında hayatını kaybeden 9 Türk vatandaşının cenazeleri uçakla Gaziantep'e getirildi. Devlet Bakanı Mehmet Şimşek ve Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz'un da yer aldığı karşılama töreninde gözyaşları sel oldu.

Gaziantep Havaalanı'nda cenazelerin karşılanması töreninde, hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarının yanı sıra Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı, Şahinbey Belediye Başkanı Ömer Can, milletvekilleri ile çok sayıda siyasetçi ve vatandaşlar hazır bulundu. Yangında hayatını kaybeden Belma Özkaplan (22), Döne Kaplan (21), Hülya

Kaplan (31), Medine Kaplan (48), Kamil Kaplan (3), Dilara Kaplan (11), İlyas Çağlar (3), Kenan Kaplan (2) ve Karanfil Kaplan'ın (4) cenazeleri, omuzlarda taşınarak cenaze araçlarına konuldu. Cenazelerin taşınması sırasında gözyaşları sel olurken, ölenlerin yakınları fenalık geçirdi. Cenazeler, buradan otopsi yapılmak üzere Oğuzeli ilçesine gönderildi.

Öte yandan, yangında hayatını kaybedenlerin yakınları, Alman yetkililerin Türk vatandaşlarını yangından önce Neonazi saldırıları konusunda uyardığı iddialarını yalanladı. Cenaze sahipleri, iddiaların doğru olmadığını ve olaydan önce bu yönde kendilerine ulaşmış resmi bir uyarı belgesi bulunmadığını kaydetti.

(OÇ-MEF-OK-Y)