Almanya'da Teröre Lanet Yürüyüşü

Almanya'da Teröre Lanet Yürüyüşü

Almanya'nın Frankfurt Kenti Yakınlarındaki Mannheim'de Düzenlenen Teröre Lanet Mitinginde Terör Örgütü PKK Protesto Edildi.

Almanya'da Teröre Lanet Yürüyüşü

Almanya'nın Frankfurt kenti yakınlarındaki Mannheim'de düzenlenen teröre lanet mitinginde terör örgütü PKK protesto edildi.

Avrupalı Türkler'in terör örgütü PKK'yı protesto etmek için başlattıkları teröre lanet yürüyüşlerine her gün bir yenisi ekleniyor. Köln ve Dortmund'un ardından bu kez Frankfurt yakınlarındaki Mannheim'de düzenlenen yürüyüşe Türk vatandaşları yine akın etti. Türk dernekleri ve üniversite öğrencilerinin çoğunlukta olduğu yürüyüş, ünlü Su Kulesi'nin önünden başlayıp, Marktplatz'ta sona erdi. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "PKK = eroin kaçakçılığı", "Her Türk asker doğar" sloganları atan yaklaşık 3 bin

Türk, Alman ve Türk milli marşlarını seslendirildi.

Öte yandan terör örgütü, Kassel ve Fulda kentlerinde düzenlenen gösterilerde de kınandı. Kassel'deki gösteriye kötü hava şartlarına rağmen yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Gösteride konuşmacılar, terörün her türlüsüne karşı olduklarını, Türkiye'deki PKK terörünü de lanetlediklerini söyledi. Gösterilerde herhangi bir olay çıkmadı.

(HK-OYK-OYK-OK-D)