Köln Tren İstasyonunda Bir Kadın Rehin Alındı

Köln Tren İstasyonunda Bir Kadın Rehin Alındı

Almanya'daki Köln Merkez Tren İstasyonu'nda bir kadın rehin alındı. İstasyondan silah sesleri duyuldu ve tüm tren seferleri iptal edildi.

Almanya'nın Köln kentinde tren garında bir rehine krizi yaşanıyor. Tren garında silah sesleri duyulurken bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

BİR KADIN REHİN ALINDI

Reuters'a konuşan polis sözcüsü, bir kadının garda bulunan bir restoranda veya eczanede rehin olarak tutulduğu bilgisini doğruladı. Tren istasyonu, rehine krizi nedeniyle tahliye edildi.

POLİSTEN İLK AÇIKLAMA

Köln polisinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Breslauer Meydanı'nda rehine olayı yaşandığı belirtildi.

DETAYLI BİLGİ PAYLAŞILACAK

İstasyonun boşaltıldığı ifade edilen açıklamada, vatandaşların olay yerinden uzak durmaları istendi. Açıklamada, ilerleyen süreçte daha detaylı bilgi vereceği bildirildi.

GÜVENLİK ÇEMBERİNE ALINDI

Yerel basının haberlerinde rehine krizinin, yerel saatle 12.45'te istasyondaki bir eczanede yaşandığı kaydedildi. Olayın ardından tüm tren seferleri durdurulurken, tren istasyonu boşaltılarak güvenlik çemberine alındı.

GÖRGÜ TANIKLARI ANLATTI

Yerel basının görgü tanıklarının ifadesine dayandırdığı haberlerde, hafif makineli silahlarla çok sayıda polisin tren istasyonunda operasyon düzenlediği belirtildi.

Olay yerinden ilk görüntüler;