Almanya'da Lösemili Çocuklar İçin Etkinlik

Almanya'da Lösemili Çocuklar İçin Etkinlik

EUSKIRCHEN Dostluk Barış Halk Dans Oyunları ekibince 'Bir gülücük için dans et' sloganıyla düzenlenen ve 6 halk oyunu ekibindeki 180 dansçının sahne aldığı etkinlikten elde edilen gelir, lösemili çocuklara bağışlandı.

Almanya'da Lösemili Çocuklar İçin Etkinlik

EUSKIRCHEN Dostluk Barış Halk Dans Oyunları ekibince 'Bir gülücük için dans et' sloganıyla düzenlenen ve 6 halk oyunu ekibindeki 180 dansçının sahne aldığı etkinlikten elde edilen gelir, lösemili çocuklara bağışlandı. 'Steps of Anatolia' projesi çerçevesinde düzenlenen etkinlikten elde edilen 12 bin Euro'ya yakın gelirin yarısının, Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), diğer yarısının ise Alman Eifel Lösemili Çocuklar Vakfına gönderileceği belirtildi.

'BİR ÇOCUĞUN GÜLÜMSEMESİ BİR HAYATA BEDEL'

Köln Başkonsolosu Ceyhun Erciyes, yaptığı konuşmada, hem Türk kültürünün yaşatılması hem de toplumsal birlik ve beraberliği artıran bu tür etkinliklerin önemine işaret etti. Binlerce yıllık Anadolu zenginliğini burada görüp yaşadıklarını belirten Erciyes, "Bir çocuğun gülümsemesi bir hayata bedel, bir çocuğun yüzünü güldürebilirsek ne mutlu bize" diye konuştu. Euskirchen Belediye Başkan Yardımcısı Horst Belta'nın da katıldığı etkinlikte sahne alan müzisyen ve dansçılar büyük alkış aldı.

Kaynak: Hürriyet