Almanya'da Demokrasiye Saygı Mitingi Düzenlenecek
Haberler » Güncel » Almanya'da Demokrasiye Saygı Mitingi Düzenlenecek - Haber

Almanya'da Demokrasiye Saygı Mitingi Düzenlenecek

UETD Türkiye'de yaşanan olaylarda hükümete destek vermek amacıyla 7 Temmuz'da Düsseldorf'ta ''Demokrasiye Saygı Mitingi'' düzenleyecek.

Almanya'da Demokrasiye Saygı Mitingi Düzenlenecek

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) 'de yaşanan olaylarda hükümete destek vermek amacıyla 7 Temmuz'da Düsseldorf'ta "Demokrasiye saygı mitingi" düzenlenecek.

UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik, Köln'deki genel merkezde yaptığı açıklamada yaklaşık bir ay önce İstanbul'da cereyan eden olayların Avrupa'daki Türkleri de üzdüğünü belirterek, hükümetin yanında olduklarını dile getirmek için böyle bir miting  düzenleyeceklerini söyledi.

Çelik açıklamasında UETD'nin sessiz çoğunluğun sesini tüm dünyaya duyurmak için, barış için, demokratik ve istikrarlı Avrupa ve Türkiye için herkesi buluşturduğuna işaret ederek, Avrupa'da yaşayan tüm vatandaşları Demokrasiye Saygı Mitingi'de davet etti. Çelik, Avrupa'nın farklı kentlerinde ayrı mitingler yapmak yerine tek miting yaparak herkesi burada buluşturmayı amaçladıklarınıbildirdi.

Uğur Işılak ve Ahmet Baydar'ın da mini konser vereceği miting, yerel saatle 14.00-18.00 arasında yapılacak.

Düsseldorf'taki Ren Nehri kenarında Cecilienallee üzerindeki 30 bin kişilik alanda düzenlenecek mitinge Kültür ve Turizm Bakanı 'in de mitinge katılması bekleniyor. - Ankara

Kaynak: AA

Manşet

Haberler