Almanya'da ABD'lilere Yönelik Terör Tehdidi

Almanya'da ABD'lilere Yönelik Terör Tehdidi

Abc Televizyonunun Yayınladığı Bir Haberde, Alman ve ABD'li Yetkililerin, Almanya'da ABD Vatandaşlarına Yönelik Terörist Saldırı Gerçekleştirileceği Beklentisi İçinde Oldukları Açıklandı.

Almanya'da ABD'lilere Yönelik Terör Tehdidi

ABC televizyonunun yayınladığı bir haberde, Alman ve ABD'li yetkililerin, Almanya'da ABD vatandaşlarına yönelik terörist saldırı gerçekleştirileceği beklentisi içinde oldukları açıklandı.

ABC Televizyonu'na konuşan Alman ve ABD'li yetkililer, Almanya'da ABD vatandaşlarına yönelik terörist saldırı beklentisinin yüksek olduğunu söyledi. Almanya İçişleri Bakanı Wolfgang Schauble gazetecilere yaptığı açıklamada, "Terörist saldırı tehdidi seviyesi yüksek. Radikal terör örgütlerinin küresel tehdidinin bir parçasıyız" dedi. ABC Televizyonu, Almanya'nın Stuttgart kenti yakınlarındaki ABD-Avrupa Komuta Karargahı Patch Barracks'a saldırı yapılması endişesi içinde olunduğuna yer verdi. Patch

Barracks ve diplomatik tesislerdeki güvenlik önlemlerinin üst düzeye çıkarıldığı belirtilirken, Beyaz Saray'ın eski antiterör yetkilisi Richard Clarke, "Saldırı Alman ve ABD askerlerinin yoğun olarak bulunduğu tesislere gerçekleştirilebilir" şeklinde konuştu.

Almanya'daki George Marshall Merkezi'nden emekli albay Andrews Pratt ise ABC'ye yaptığı açıklamada, "Almanya'da El Kaide terör örgütünün üyesi olduğu sanılan 300 ila 500 kişinin olduğunu biliyoruz. Ancak Almanya gibi demokratik bir ülkede, şüpheli oldukları gerekçesiyle insanları keyfi olarak tutuklayamazsınız" dedi.

(AFP-OYK-OYK-NÇ-D)

Kaynak: İHA