Almanya'da 9 Türk'ün Hayatını Kaybettiği Yangın

Almanya'da 9 Türk'ün Hayatını Kaybettiği Yangın

Cumartesi Günü Meydana Gelen Yangında Gaziantepli 9 Türk Vatandaşının Hayatını Kaybetmesi Üzerine Almanya'ya Gelen Gaziantep Belediye Başkanı Asım Güzel, Ludwigshafen Belediye Başkanı Eva Rohse, İtfaiye Yetkilileri ve Savcı ile Ortak Bir Basın Toplantısına Katıldı.

Almanya'da 9 Türk'ün Hayatını Kaybettiği Yangın

Cumartesi günü meydana gelen yangında Gaziantepli 9 Türk vatandaşının hayatını kaybetmesi üzerine Almanya'ya gelen Gaziantep Belediye Başkanı Asım Güzel, Ludwigshafen Belediye Başkanı Eva Rohse, itfaiye yetkilileri ve savcı ile ortak bir basın toplantısına katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında yasta olduklarını söyleyen Ludwigshafen Belediye Başkanı Rohse, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ludwigshafen'e gelebileceğini, fakat bunun henüz resmileşmediğini belirtti. İtfaiye yetkilileri ise, yangına geç müdahale edildiği şeklindeki haberlere üzüldüklerini belirtti. Yangını soruşturan savcı, olay sonrası çevrede şüpheli 2 aracın bulunduğunu söyledi. Yangının kundaklama sonucu çıkıp çıkmadığının henüz netlik kazanmadığını ifade eden savcı, ancak bu yönde tanıklık yapan

2 kızın açıklamasını dikkate aldıklarını kaydetti. Savcı bir soru üzerine, olayı araştıran ekipte Türk yetkililerin de olmasının uluslararası hukuk bakımından olağan olduğunu söyledi.

Yangında hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyen Gaziantep Belediye Başkanı Güzel ise, buraya Gaziantepliler'e destek olmak için geldiğini söyledi. Almanya'da yaşayan Türk halkını sakin olmaya davet eden Güzel, olayın kazadan ibaret olmasını temenni ettiğini sözlerine ekledi.

(SS-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA